WTA Birmingham: Mecz Agnieszki Radwańskiej z Coco Vandeweghe przerwany przez deszcz

Agnieszka Radwańska i Coco Vandeweghe musiały opuścić kort przy stanie 4:4 w I secie. Mecz I rundy turnieju WTA Premier w Birmingham został przerwany przez deszcz i zostanie dokończony w środę.

WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak

W Birmingham Agnieszka Radwańska rozpoczyna sezon na kortach trawiastych. Na tej nawierzchni Polka zdobyła tytuł w Eastbourne w 2008 roku oraz zaliczyła finał Wimbledonu 2012. Pierwsza rywalka krakowianki to Coco Vandeweghe, która w ubiegłym tygodniu triumfowała w De Bosch. Spotkania nie udało się we wtorek dokończyć z powodu deszczowej aury.

W czwartym gemie I seta Vandeweghe obroniła break pointa głębokim zagraniem wymuszającym błąd. Przy stanie 2:2 spotkanie zostało na kilka minut przerwane z powodu deszczu. Amerykanka miała dwie okazje na 3:2, ale Radwańska od 15-40 zdobyła cztery punkty, ostatni wygrywającym serwisem. Przy stanie 4:3 dla Polki pojedynek znowu został na krótko wstrzymany. Vandeweghe utrzymała podanie w ósmym gemie i to był koniec gry we wtorek. Kort został zakryty, a tenisistki udały się do szatni. Mecz zostanie wznowiony w środę.

O godz. 12:00 czasu polskiego na korcie centralnym pojawią się Belinda Bencić i Irina-Camelia Begu. Po meczu Szwajcarki z Rumunką odbędzie się dokończenie spotkania Radwańskiej z Vandeweghe.

Aegon Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)