ATP Londyn: dwudniowy pojedynek nie dla Marcina Matkowskiego i Johna Isnera

Marcin Matkowski i John Isner przegrali z Marinem Ciliciem i Marinem Draganją 6:7(3), 3:6 w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP World Tour 500 na kortach trawiastych w Londynie.

Rafał Smoliński

W czwartek obie pary zeszły z kortu po rozegraniu pierwszego seta, ponieważ nad brytyjską stolicą pojawiły się opady deszczu. Po wznowieniu w piątek Marcin Matkowski i John Isner mieli swoje szanse na przełamanie, lecz ostatecznie to rywale postarali się o breaka w czwartym gemie.

Polsko-amerykańska para nie zdołała już odrobić straty i po 76 minutach przegrała ostatecznie 6:7(3), 3:6. Marin Cilić i Marin Draganja awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju Aegon Championships, w którym ich przeciwnikami będą Francuzi Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin.

Aegon Championships, Londyn (Wielka Brytania)
ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 1,802 mln euro
czwartek-piątek, 16-17 czerwca

I runda gry podwójnej:

Marin Cilić (Chorwacja) / Marin Draganja (Chorwacja) - Marcin Matkowski (Polska) / John Isner (USA) 7:6(3), 6:3