ATP Halle: Niesamowity tie break i zwycięstwo Federera, Thiem walkowerem w półfinale

Roger Federer po dwóch zupełnie odmiennych setach pokonał Davida Goffina i awansował do półfinału turnieju ATP w Halle, w którym zagra z Alexandrem Zverevem. Z powodu urazu biodra Philipp Kohlschreiber walkowerem oddał mecz Dominikowi Thiemowi.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/JULIAN SMITH

Ćwierćfinał turnieju ATP w Halle pomiędzy Rogerem Federerem a Davidem Goffinem miał dwie bardzo różniące się od siebie odsłony. W pierwszej, czyli w premierowej secie, inicjatywa w pełni należała do Federera, który zwyciężył 6:1. Druga partia była natomiast o wiele bardziej wyrównana. Goffin dwukrotnie wychodził na prowadzenie z przełamaniem (4:3 i 5:4), ale za każdym razem tracił przewagę. Z kolei w 12. gemie Belg obronił dwa meczbole. O wszystkim decydował niezwykle emocjonujący tie break. W nim Federer oddalił cztery piłki setowe, a sam zakończył spotkanie za trzecią szansą meczową, wygrywając dodatkową rozgrywkę 12-10.

- To dla mnie ważna wygrana. Myślę, że był to mój najlepszy mecz w tym turnieju. Jestem szczęśliwy z awansu do półfinału - mówił Federer, który w ciągu 81 minut gry zapisał na swoim koncie sześć asów, dwa podwójne błędy serwisowe, 23 zagrania kończące, 26 niewymuszonych pomyłek i sześć przełamań.

W swoim 12. w karierze półfinale Gerry Weber Open Szwajcar zagra z Alexandrem Zverevem. - On ma dobry serwis, piękny bekhend, poprawił forhend i poruszanie się do przodu. Nie mam wątpliwości co do tego, że w przyszłości będzie wielkim tenisistą - ocenił najbliższego rywala Federer.

Zverev w piątek popsuł 31. urodziny Marcosowi Baghdatisowi, ogrywając Cypryjczyka 7:6(9), 6:3. - Lubię grać w ojczyźnie. Zawsze cieszę się, kiedy mam za sobą wsparcie publiczności. Uważam, że rozegraliśmy świetny mecz. Zwłaszcza w pierwszym secie było wiele długich wymian, co na trawie jest rzadkością. Wygrałem, awansowałem do półfinału i jestem z tego powodu bardzo zadowolony - powiedział 19-letni Niemiec.

Florian Mayer mógł cieszyć się z wielkiego zwycięstwa. Niemiec pokonał 7:6(4), 6:3 Andreasa Seppiego i awansował do pierwszego półfinału w cyklu ATP World Tour od stycznia 2013, gdy dotarł do 1/2 finału zmagań w Ad-Dausze. - To niesamowite. Po prostu niewiarygodne. Przed turniejem ćwierćfinał brałbym w ciemno, a jestem już w półfinale - cieszył się obecnie 192., a w przeszłości 18. tenisista globu.

O finał Mayer zagra z Dominikiem Thiemem, który w piątek nie musiał wychodzić na kort. Interesująco zapowiadający się mecz Austriaka z Philippem Kohlschreiberem nie odbył się, ponieważ Niemiec wycofał się z turnieju z powodu kontuzji biodra.