Wimbledon: demonstracja siły Petry Kvitovej, Belinda Bencić lepsza od Cwetany Pironkowej

Czeszka Petra Kvitova pokonała 6:0, 6:4 Rumunkę Soranę Cirsteę i awansowała do II rundy Wimbledonu. Swój pierwszy mecz wygrała również Szwajcarka Belinda Bencić.

Petra Kvitova (WTA 10) wykorzystała krótkie okienko z korzystną pogodą i błyskawicznie rozprawiła się z Soraną Cirstea (WTA 85). Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zwyciężyła 6:0, 6:4 w ciągu 52 minut. Czeszka zaserwowała siedem asów i zdobyła 25 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 20 kończących uderzeń przy ośmiu niewymuszonych błędach. Rumunka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Kvitova podwyższyła na 5-2 bilans meczów z Cirsteą. Była to ich druga konfrontacja w Wimbledonie. W 2010 roku również w I rundzie Czeszka zwyciężyła 6:2, 6:2.

Belinda Bencić (WTA 13) i Cwetana Pironkowa (WTA 71) miały się zmierzyć na korcie 3, ale ich spotkanie zostało przeniesione na główną arenę obiektu w All England Club. Szwajcarka obroniła pięć z sześciu break pointów i wygrała 6:2, 6:3. W II secie przy 2:5 bułgarska półfinalistka Wimbledonu 2010 obroniła trzy piłki meczowe, ale po chwili oddała podanie. W trwającym 76 minut spotkaniu posłała 16 kończących uderzeń i popełniła 12 niewymuszonych błędów. Szwajcarce zanotowano 32 piłki wygrane bezpośrednio i 15 pomyłek. Kolejną rywalką Bencić będzie Julia Boserup (WTA 225), która w meczu kwalifikantek pokonała 6:4, 0:6, 6:2 Tatjanę Marię (WTA 104). Amerykanka zdobyła 21 z 30 punktów przy siatce i w swoim wielkoszlemowym debiucie awansowała do II rundy Wimbledonu.

Johanna Konta (WTA 19) wygrała 6:1, 7:5 z Moniką Puig (WTA 36). W ciągu 74 minut Brytyjka posłała cztery asy i zdobyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II secie reprezentantka gospodarzy wróciła z 2:4. Kolejną jej rywalką będzie finalistka imprezy z 2014 roku Eugenie Bouchard (WTA 48), która pokonała 6:3, 6:4 Magdalenę Rybarikovą (WTA 94). Mecz ten został rozpoczęty we wtorek na korcie 12, a dokończono go w środę wieczorem na korcie centralnym, przy zamkniętym dachu. W II secie Kanadyjka prowadziła 4:1, ale musiała walczyć do końca, by uniknąć gry na pełnym dystansie. Słowaczka obroniła jedną piłkę meczową i miała cztery break pointy na 5:5, ale nie udało się jej uzyskać przełamania. Rybarikova popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 32 punktów przy swoim drugim podaniu. Wykorzystała tylko dwa z 10 break pointów. Naliczono jej 12 kończących uderzeń i 21 niewymuszonych błędów. Bouchard miała 26 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Ana Konjuh (WTA 103) wygrała 6:3, 6:3 z Karin Knapp (WTA 90). Chorwatka wykorzystała cztery z sześciu break pointów i w II rundzie zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 23) pokonała 7:5, 1:6, 6:1 Su-Wei Hsieh (WTA 69). Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też zdobyła 22 z 30 punktów przy siatce.

Mecze Heather Watson - Annika Beck (Niemka tuż przed przerwaniem przez deszcz upadła na kort i uszkodziła sobie kostkę), Sloane Stephens - Shuai Peng, Mandy Minella - Anna Tatiszwili i Anett Kontaveit - Barbora Strycova zostaną dokończone w czwartek. Tego dnia rozegrane zostaną również, jeśli pokona pozwoli (prognozy nie są zbyt dobre), cztery nie rozpoczęte spotkania I rundy: Alaksandra Sasnowicz - Kristina Mladenović, Timea Bacsinszky - Luksika Kumkhum, Monica Niculescu - Aleksandra Krunić i Jekaterina Makarowa - Johanna Larsson.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Anett Kontaveit (Estonia) - Barbora Strycova (Czechy, 24) 3:2 *do dokończenia
Heather Watson (Wielka Brytania) - Annika Beck (Niemcy) 6:3, 0:6, 0:1 *do dokończenia
Mandy Minella (Luksemburg, Q) - Anna Tatiszwili (Gruzja) 3:1 *do dokończenia

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Johanna Konta awansuje do III rundy Wimbledonu?