Wimbledon: awans Andrei Petković, mecze Garbine Muguruzy, Venus Williams i Andżeliki Kerber odwołane

Niemka Andrea Petković pokonała 3:6, 7:5, 6:2 Japonkę Nao Hibino i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Z powodu deszczu wiele meczów zostało odwołanych. W środę nie zagrają m.in. Garbine Muguruza, Venus Williams i Andżelika Kerber.

We wtorek przy prowadzeniu Andrei Petković (WTA 38) 5:1 w III secie mecz został przerwany z powodu deszczu. W środę półfinalistce Rolanda Garrosa 2014 udało się zwieńczyć dzieło. Niemka pokonała Nao Hibino (WTA 70) 3:6, 7:5, 6:2 po godzinie i 56 minutach. 28-latka z Darmstadt zdobyła 11 z 14 punktów przy siatce i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 40 niewymuszonych błędów. Japonce naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i 41 pomyłek.

Petković zdążyła awansować do II rundy, w której zmierzy się z Jeleną Wiesniną (WTA 50). Będzie to pierwsze spotkanie tych zawodniczek na trawie, a trzecie w wielkoszlemowym turnieju. W 2010 roku w Rolandzie Garrosie i w ubiegłym sezonie w US Open, odpowiednio w I i II rundzie, górą była Niemka.

W innym dokończonym meczu Jewgienija Rodina (WTA 102) pokonała 6:3, 7:5 Łesię Curenko (WTA 41). W II secie Ukrainka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale przegrała dwa kolejne gemy. W ciągu 79 minut popełniła 14 podwójnych błędów. W całym spotkaniu było 12 przełamań, z czego siedem zaliczyła Rosjanka. Była to druga konfrontacja tych zawodniczek na korcie trawiastym. W 2011 roku w Nottingham (ITF) również górą była Rodina.

Środa to kolejny deszczowy dzień w Londynie. Tego dnia miały się odbyć mecze II rundy dwóch finalistek londyńskiej imprezy, Garbine Muguruzy (2015) z Janą Cepelovą oraz Sabiny Lisickiej (2013) z mistrzynią US Open 2011 Samanthą Stosur. Jednak już zostały odwołane, podobnie jak spotkania pięciokrotnej triumfatorki Wimbledonu Venus Williams z Marią Sakkari czy zwyciężczyni tegorocznego Australian Open Andżeliki Kerber z Varvarą Lepchenko. Nie odbędą się również konfrontacje półfinalistki turnieju z 2014 roku Lucie Safarovej z Samanthą Crawford, Jarosławy Szwiedowej z Eliną Switoliną, Cariny Witthöft z Kurumi Narą, Karoliny Pliskovej z Misaki Doi, Anny-Leny Friedsam z Jekateriną Aleksandrową oraz Lary Arruabarreny z Darią Kasatkiną.

W środę nie zagrają również półfinalistka imprezy z 2015 roku Simona Halep ze zwyciężczynią Rolanda Garrosa 2010 Francescą Schiavone, Mona Barthel z Kiki Bertens, Sara Errani z Alize Cornet, była liderka rankingu Jelena Janković z Mariną Eraković, Denisa Allertova z Carlą Suarez. Nie dojdzie również do konfrontacji półfinalistki imprezy sprzed trzech lat Kirsten Flipkens z jej ćwierćfinalistką z ubiegłego roku Madison Keys.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)