Wimbledon: Przegrany bój Igi Świątek z turniejową "dziewiątką"

Iga Świątek nie zdołała wywalczyć awansu do II rundy juniorskiej edycji Wimbledonu 2016. W niedzielne popołudnie lepsza od 15-letniej Polki okazała się Amerykanka Usue Maitane Arconada, która zwyciężyła 6:4, 4:6, 9:7.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Facebook / Iga Świątek

Niezwykle zacięty pojedynek trwał aż dwie godziny i 23 minuty. W pierwszym secie lepsza o jedno przełamanie była Usue Maitane Arconada. W drugiej partii skuteczniejsza była już Iga Świątek.

Kiedy w decydującej odsłonie rozstawiona z "dziewiątką" Amerykanka wyszła na 5:1, wydawało się, że kwestia awansu do II rundy jest rozstrzygnięta. Polka odrobiła jednak stratę dwóch przełamań i wyrównała na po 5.

W 11. gemie Świątek jeszcze raz przegrała serwis, lecz kolejne dwa gemy już wygrała. Nasza zawodniczka potrzebowała przełamania, by zwyciężyć w całym spotkaniu, ale nie domknęła pojedynku i przy stanie 7:7 straciła podanie do zera.

17-letnia Arconada wykorzystała po zmianie stron drugiego meczbola i triumfowała tym samym 6:4, 4:6, 9:7. Świątek nie opuszcza jeszcze Londynu, ponieważ wspólnie ze swoją słoweńską partnerką, Kają Juvan, powalczy w turnieju debla.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)