Challenger Brunszwik: Mateusz Kowalczyk i Antonio Sancić wystąpią w finale

Mateusz Kowalczyk i Antonio Sancić pokonali w piątek Juana Ignacio Galarzę i Leonardo Mayera 6:4, 6:3, dzięki czemu awansowali do finału turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Brunszwiku.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Półfinałowy pojedynek zawodów Sparkassen Open 2016 trwał 67 minut. W partii otwarcia Mateusz Kowalczyk i Antonio Sancić obronili sześć break pointów i zdobyli decydujące przełamanie w piątym gemie. W drugim secie wygrali od stanu 2:3 cztery gemy z rzędu i triumfowali ostatecznie 6:4, 6:3.

Rywalami grających z "czwórką" Polaka i Chorwata w sobotnim finale imprezy w Brunszwiku będą rozstawieni z "trójką" Amerykanin James Cerretani i Austriak Philipp Oswald. Kowalczyk to triumfator tego turnieju z lat 2012 i 2013, a jego partnerem był wówczas Tomasz Bednarek.

Sparkassen Open 2016, Brunszwik (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 106,5 tys. euro
piątek, 8 lipca

półfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) / Antonio Sancić (Chorwacja, 4) - Juan Ignacio Galarza (Argentyna, WC) / Leonardo Mayer (Argentyna, WC) 6:4, 6:3

Czy Mateusz Kowalczyk i Antonio Sancić wygrają turniej w Brunszwiku?