WTA Gstaad: Jelena Janković przegrała z juniorką, Patty Schnyder wróciła po pięciu latach

Jelena Janković przegrała 6:1, 4:6, 2:6 z 16-letnią Rebeką Masarovą w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Gstaad. Po pięciu latach mecz w zawodach głównego cyklu rozegrała Patty Schnyder.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Deszcz ponownie utrudniał życia tenisistkom i organizatorom. W ciągu czterech dni nie udało się skompletować par II rundy. W czwartek z turniejem pożegnała się Jelena Janković (WTA 27), która nie sprostała mistrzyni juniorskiego Rolanda Garrosa 2016 Rebece Masarovej (WTA 797). 16-letnia Szwajcarka zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:2. W trwającym 99 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zaserwowała cztery asy i zdobyła o dwa punkty więcej niż była liderka rankingu (83-81). Obie zawodniczki uzyskały po pięć przełamań. Dla Masarovej jest to debiut w WTA Tour.

Po pięciu latach, po raz pierwszy od Rolanda Garrosa 2011, w zawodach głównego cyklu wystąpiła była siódma rakieta globu Patty Schnyder (WTA 338). W I rundzie 37-letnia Szwajcarka przegrała 6:2, 5:7, 4:6 z Kateriną Siniakovą (WTA 93). W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu obie tenisistki miały łącznie 38 break pointów i zaliczyły po osiem przełamań. Czeszka wróciła ze stanu 2:6, 1:3. Schnyder 28 maja 2011 roku ogłosiła zakończenie kariery. Wróciła w ubiegłym sezonie występując w serii turniejów ITF (najlepsze rezultaty to tytuł w Pradze i finał w Bangkoku).

Viktorija Golubić (WTA 105) wróciła z 0:2 w III secie i pokonała 2:6, 6:1, 7:5 Monę Barthel (WTA 57). Niemka zanotowała siedem podwójnych błędów i pięć razy oddała własne podanie. Carina Witthöft (WTA 100) popełniła 10 podwójnych błędów, ale też wykorzystała dziewięć z 15 break pointów i wygrała 6:4, 4:6, 6:1 ze Stefanie Vögele (WTA 103).

W czwartek nie udało się wznowić dwóch przerwanych dzień wcześniej spotkań, Kiki Bertens - Tamira Paszek i Marina Eraković - Annika Beck. Dwa mecze, Julia Görges - Jana Cepelova i Caroline Garcia - Lara Arruabarrena, w ogóle nie zostały rozpoczęte. W piątek organizatorzy mają w planie dokończenie I rundy i rozegranie w całości 1/8 finału.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)