ATP Gstaad: Turniej debla już bez Tomasza Bednarka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek i Siergiej Betow już w poniedziałek zakończyli występ w turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Gstaad. Polsko-białoruska para przegrała w I rundzie z Julio Peraltą i Horacio Zeballosem 3:6, 2:6.

Tomasz Bednarek był jedynym Polakiem startującym w tegorocznej edycji imprezy J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad. W parze z Siergiejem Betowem nie udało mu się jednak awansować do ćwierćfinału i powtórzyć zeszłosezonowego wyniku osiągniętego wspólnie z Australijczykiem Rameezem Junaidem.

W partii otwarcia Julio Peralta i Horacio Zeballos, którzy w lutym wygrali turniej na mączce w Sao Paulo, zaś w Gstaad zostali rozstawieni z czwartym numerem, przełamali serwis Bednarka w szóstym gemie. Jeszcze przed zmianą stron Polak i jego partner mogli odrobić stratę, lecz nie wykorzystali czterech kolejnych break pointów.

Druga odsłona pewnie padła łupem chilijsko-argentyńskiego debla. Tym razem dwukrotnie przegrał własny serwis Betow (trzeci i siódmy gem), a po zaledwie 52 minutach Peralta i Zeballos wykorzystali drugiego meczbola i triumfowali zdecydowanie 6:3, 6:2.

J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. euro poniedziałek, 18 lipca

I runda gry podwójnej:

Julio Peralta (Chile, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) - Tomasz Bednarek (Polska) / Siergiej Betow (Białoruś) 6:3, 6:2

ZOBACZ WIDEO Nowy sponsor Ekstraklasy, czyli stawiamy na rozwój (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: