ATP Gstaad: Feliciano Lopez jak na "jedynkę" przystało, turniej już bez gospodarzy

Najwyżej rozstawiony Feliciano Lopez w dwóch setach pokonał Jana Mertla i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Gstaad. Paul Henri Mathieu pokonał ostatniego reprezentanta gospodarzy, Henriego Laaksonena.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER

Feliciano Lopez chętnie przyjeżdża do Gstaad. W tym roku na starcie turnieju rozgrywanego w tym szwajcarskim kurorcie pojawił się po raz dziesiąty. Najlepszy wynik zanotował w 2006 roku, kiedy to doszedł do finału. Mecz o tytuł przegrał wówczas z Richardem Gasquetem.

W środę Hiszpan wykonał pierwszy krok w kierunku powtórzenia rezultatu sprzed dekady. W meczu II rundy najwyżej rozstawiony w tegorocznej edycji J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad Hiszpan pokonał 7:6(4), 6:4 Jana Mertla, w ciągu 101 minut gry serwując dziewięć asów i wykorzystując dwie z dziewięciu piłek na przełamanie.

Lopez, który nigdy w karierze nie wygrał turnieju rozgrywanego na ceglanej mączce, w 1/4 finału zmierzy się z utalentowanym Eliasem Ymerem. W środę 20-letni Szwed przegrywał 2:6 i 2:4 z Konstantinem Krawczukiem, ale ograł Rosjanina 2:6, 7:6(5), 7:5 i tym samym pierwszy raz w karierze awansował do ćwierćfinału zmagań rangi ATP World Tour.

Albert Ramos w podróży ze Szwecji nie zgubił dobrej formy. Hiszpan, który w ubiegłym tygodniu w Bastad wywalczył premierowy tytuł w głównym cyklu, w II rundzie imprezy w Gstaad w dwóch setach okazał się lepszy od Tristana Lamasine'a.

Oznaczony numerem trzecim Ramos o półfinał powalczy z Paulem-Henrim Mathieu, z którym na poziomie cyklu ATP World Tour ma bilans 0-2. Francuz, zwycięzca zmagań w Gstaad z 2007 roku, w 1/8 finału pokonał ostatniego reprezentanta gospodarzy, Henriego Laaksonena.

W środę rozegrano również zaległy pojedynek I rundy. Mirza Basić w 25 minut wyeliminował Denisa Istomina. Uzbek skreczował w połowie pierwszego seta. Bośniak natomiast w II rundzie zagra z Michaiłem Jużnym, turniejową "siódemką".

J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad , Gstaad (Szwajcaria)