ATP Cincinnati: kolejny thriller, tym razem przegrany. Marcin Matkowski i Dominic Inglot odpadli w II rundzie

Marcin Matkowski i Dominic Inglot nie awansowali do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. W II rundzie polsko-brytyjska para po super tie breaku przegrała z Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau.

Marcin Motyka

Dla Marcina Matkowskiego i Dominika Inglota był to drugi mecz w tegorocznej edycji turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati i drugi, w którym o zwycięstwie decydowały pojedyncze akcje. W I rundzie Polak i Brytyjczyk pokonali 4:6, 6:3, 13-11 francuską parę Gilles Simon / Richard Gasquet, lecz w 1/8 finału, przeciw Jeanowi-Julienowi Rojerowi i Horii Tecau, już nie mieli tyle szczęścia.

Pierwszy set czwartkowego meczu zakończył się wygraną 6:3 Rojera i Tecau. W drugim lepsi (6:4) byli Matkowski i Inglot. O wszystkim więc musiał rozstrzygać super tie break.

Decydujący set lepiej rozpoczął się dla Holendra i Rumuna, którzy objęli prowadzenie 7-2. Matkowski i Inglot zdołali wyrównać na 8-8, lecz ostatnie słowo należało do rywali. Rozstawieni z numerem piątym Rojer i Tecau wygrali dwie ostatnie akcje spotkania i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W ciągu 84 minut gry Matkowski i Inglot posłali cztery asy, popełnili pięć podwójnych błędów serwisowych, dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali jednego z czterech break pointów. W całym meczu oba duety zdobyły po 60 punktów.

ZOBACZ WIDEO Wielki mecz Polaków. Zobacz jak Bielecki i spółka wywalczyli półfinał (skrót) Wielki mecz Polaków. Zobacz jak Bielecki i spółka wywalczyli półfinał (skrót)

Porażka oznacza, że Matkowski nie powtórzy zeszłorocznego finału, który osiągnął w Cincinnati wraz z Nenadem Zimonjiciem. Z kolei Rojer i Tecau w 1/4 finału zagrają z Pablo Cuevasem i Marcelem Granollersem, którzy w I rundzie wyeliminowali duet Łukasz Kubot / Alexander Peya, bądź z oznaczonymi "trójką" Jamie'em Murrayem i Bruno Soaresem.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,362 mln dolarów
czwartek, 18 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Jean-Julien Rojer (Holandia, 5) / Horia Tecau (Rumunia, 5) - Marcin Matkowski (Polska) / Dominic Inglot (Wielka Brytania) 6:4, 3:6, 10-8