US Open: Marcin Matkowski i Juergen Melzer rozgromieni przez mistrzów Australian Open

Marcin Matkowski i Juergen Melzer na II rundzie zakończyli występ w wielkoszlemowym US Open 2016. Pogromcami polsko-austriackiej pary zostali Jamie Murray i Bruno Soares. Triumfatorzy tegorocznego Australian Open zwyciężyli pewnie 6:1, 6:1.

Rafał Smoliński
Marcin Matkowski PAP/EPA / Łukasz Trzeszczkowski / Marcin Matkowski

Sobotni pojedynek trwał zaledwie 53 minuty. Już w pierwszym gemie oznaczeni "czwórką" debliści uzyskali przełamanie i nie systematycznie powiększali przewagę. Przy stanie 0:4 Marcin Matkowski i Jürgen Melzer w końcu przerwali serię rywali, a po chwili mieli jedyne w meczu break pointy.

Brytyjsko-brazylijski debel nie oddał jednak podania i wygrał partię otwarcia 6:1. W drugim secie historia się powtórzyła: szybkie przełamanie, po którym nastąpiło powiększenie przewagi. Tym razem Jamie Murray i Bruno Soares nie dali Polakowi i Austriakowi żadnych szans i po zwycięstwie 6:1, 6:1 awansowali do III rundy US Open 2016.

Matkowski zakończył tym samym występ w Nowym Jorku, bowiem już w piątek odpadł wspólnie z Czeszką Lucie Hradecką z rywalizacji w grze mieszanej.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w deblu mężczyzn 2,731 mln
sobota, 3 września

II runda gry podwójnej:

Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) - Marcin Matkowski (Polska) / Juergen Melzer (Austria) 6:1, 6:1