US Open: Łukasz Kubot i Alexander Peya zagrają o ćwierćfinał debla

Łukasz Kubot i Alexander Peya awansowali do 1/8 finału debla wielkoszlemowego US Open 2016. W spotkaniu II rundy polsko-austriacki duet w dwóch setach pokonał Stephane'a Roberta i Dudiego Selę.

Marcin Motyka

Sobotni pojedynek od początku był bardzo wyrównany. Stephane Robert i Dudi Sela, którzy w I rundzie niespodziewanie wyeliminowali parę Andre Begemann / Leander Paes, znakomicie spisywali się przy własnych podaniach. Ale Łukasz Kubot i Alexander Peya, mimo serwisowych problemów, dotrzymywali kroku rywalom.

Ostatecznie o losach premierowej partii decydować musiał tie break. Kubot i Peya zaczęli go od podwójnego błędu serwisowego, ale zwyciężyli 7-5.

Drugi set rozpoczął się po myśli Roberta i Seli, którzy objęli prowadzenie 3:0. Ale Kubot wraz z Peyą nie pozwolili na więcej francusko-izraelskiej parze. Polak i Austriak zdobyli pięć gemów z rzędu, dzięki czemu wyszli na 5:3, a po chwili zakończyli mecz przy własnym serwisie.

W ciągu 75 minut gry Kubot i Peya nie posłali asa, popełnili osiem podwójnych błędów serwisowych, jeden raz zostali przełamani, uzyskali dwa breaki i łącznie zdobyli 68 punktów, o sześć więcej od rywali.

Rozstawiony z numerem 12. polsko-austriacki duet o awans do ćwierćfinału US Open 2016 powalczy z Danielem Evansem i Nickiem Kyrgiosem. W II rundzie Brytyjczyk i Australijczyk pokonali parę Taylor Fritz / Tommy Paul.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w deblu mężczyzn 2,731 mln
sobota, 3 września

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 12) / Alexander Peya (Austria, 12) - Stephane Robert (Francja) / Dudi Sela (Izrael) 7:6(5), 6:4

Czy Łukasz Kubot i Alexander Peya awansują do ćwierćfinału?