WTA Monterrey: krakowskie siostry słabsze od Chinek

Nie ma już krakowianek, czyli nie ma już Polek w turnieju WTA na twardych kortach w meksykańskim Monterrey (pula nagród 220 tys. dol.). Po Urszuli przegrała mecz pierwszej rundy, 6:7(5), 6:4, 0:6 z Chinką Na Li, również Agnieszka Radwańska, 10. rakieta świata.

Krzysztof Straszak

Poniedziałkowy mecz starszej z sióstr trwał dwie godziny. Narzekająca na osłabienie spowodowane chorobą Radwańska w stojącym na niskim poziomie pierwszym secie, w którym obie panie miały poważne problemy z serwisem, przegrała w tie-breaku. Drugą partię wygrała Polka dzięki przewadze przełamania, ale w decydującym secie została już przez starszą przeciwniczkę rozgromiona.

27-letnia Li (WTA 53) grała z Agnieszką Radwańską po raz pierwszy. To dopiero jej drugi wygrany mecz w tym roku. W drugiej rundzie meksykańskiego turnieju spotka się ze zwyciężczynią pojedynku: Jarmila Groth (Słowacja) - Petra Cetkovska (Czechy).

Wcześniej w poniedziałek, również na korcie centralnym, Urszula Radwańska przegrała z rozstawioną z nr. 4 Jie Zheng.

Swój ostatni w karierze zawodowej, przegrany z Czeszką Lucie Safarovą, mecz singlowy rozegrała faworytka gospodarzy, Melissa Torres. 25-letnia ledwie Meksykanka jest najwyżej notowaną zawodniczką w swoim kraju: rok temu była w trzeciej setce, dziś plasuje się na 420. miejscu światowej listy.

Do drugiej rundy awansowały dwie inne, obok Radwańskiej, rozstawione zawodniczki grające pierwszego dnia turnieju. Rosjanka Maria Kirilenko w dwóch setach rozprawiła się z Nowozelandką Mariną Eraković, a teraz zmierzy się z leworęczną Safarovą, którą doskonale zna z czasów juniorskich.

Rozstawiona z nr. 7 Gisela Dulko, najlepsza tenisistka argentyńska, po wygranej z Francuzką Nathalie Dechy spotka się albo z Ukrainką Mariją Korycewą, albo Słowaczką Lenką Wienerovą, zwyciężczynią ubiegłorocznej edycji katowickiego turnieju ITF.