Challenger Sewilla: Kamil Majchrzak w świetnym stylu pokonał Geralda Melzera i zagra o finał

Kamil Majchrzak pierwszy raz w obecnym sezonie awansował do półfinału turnieju rangi ATP Challenger Tour. W ćwierćfinale imprezy w Sewilli Polak w dwóch setach pokonał notowanego na 88. miejscu w światowym rankingu Geralda Melzera.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Czwartkowy mecz od początku do końca rozgrywany był pod dyktando Kamila Majchrzaka. Polak rozpoczął od błyskawicznego przełamania do zera i wyjścia na prowadzenie 3:0. Gerald Melzer wprawdzie odrobił stratę i wyrównał na 3:3, ale trzy kolejne gemy padły łupem Polaka.

Melzer, 88. tenisista świata, finalista turnieju rangi ATP World Tour w Kitzbuehel sprzed sześciu tygodni, nie miał recepty na znakomicie dysponowanego rywala. Majchrzak dominował na korcie. Przejmował inicjatywy w wymianach i narzucał swoje warunki Austriakowi, który często okazywał oznaki frustracji i decydował się na nieprzygotowane ataki przy siatce.

Druga partia była dla Majchrzaka jeszcze łatwiejsza niż inauguracyjna. Od stanu 0:1 piotrkowianin zdobył sześć kolejnych gemów, w tym zanotował trzy przełamania, kończąc mecz zwycięstwem 6:3, 6:1.

W ciągu 70 minut gry Majchrzak posłał jednego asa, popełnił jeden podwójny błąd serwisowy, jeden raz został przełamany, wykorzystał pięć z siedmiu brak pointów oraz zdobył 61 punktów, o 25 więcej od Austriaka.

Dla 20-letniego Polaka to największe zwycięstwo w obecnym sezonie i zarazem trzecia w karierze wygrana nad zawodnikiem z czołowej "100" rankingu ATP.

2016 Challenger Sewilla I runda Ruben Ramirez (ATP 148) 6:0, 4:0 i krecz
2014 Challenger Szczecin II runda Axel Michon (ATP 179) 6:7(5), 6:3, 7:6(2)
2015 Challenger Mohammedia I runda Mathias Bourque (ATP 203) 6:2, 6:2
2014 Challenger Szczecin I runda Antonio Veić (ATP 224) 6:2, 2:6, 6:4

Tym samym Majchrzak pierwszy raz od października zeszłego roku awansował do półfinału turnieju rangi ATP Challenger Tour. W piątkowym meczu o finał zagra z rozstawionym z numerem trzecim Taro Danielem (ATP 101). Japończyk pokonał 4:6, 6:3, 6:2 Andrieja Rublowa.