Challenger Sewilla: Kamil Majchrzak bez finału, Taro Daniel za mocny

Kamil Majchrzak nie awansował do finału rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Sewilli (pula nagród 42,5 tys. euro). W półfinale w dwóch krótkich setach Polak przegrał z Taro Danielem.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak East News / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Piątkowy pojedynek od początku do końca rozgrywany był pod dyktando Taro Daniela. Japończyk skuteczniej serwował, popełniał o wiele mniej błędów i zdecydowanie dominował w wymianach. Kamil Majchrzak walczył ambitnie, ale to nie był jego dzień.

Majchrzak zaczął obiecująco, od szans na przełamanie, ale Daniel błyskawicznie przejął inicjatywę na korcie. Pierwszego seta Japończyk wygrał 6:2, a w drugim poszło mu jeszcze łatwiej i zwyciężył 6:1.

W ciągu 78 minut gry Polak posłał jednego asa, nie wykorzystał żadnego z pięciu break pointów, czterokrotnie został przełamany oraz łącznie zdobył 36 punktów, o 22 mniej od rywala.

Mimo porażki, Majchrzak może być zadowolony ze swojego startu w Sewilli. Piotrkowianin doszedł do pierwszego od października ubiegłego roku półfinału w turnieju rangi ATP Challenger Tour oraz odniósł dwa największe zwycięstwa w obecnym sezonie - w ćwierćfinale pokonał Geralda Melzera (ATP 88), a w I rundzie Rubena Ramireza (ATP 148). Dzięki półfinałowi Majchrzak awansuje w rankingu ATP z 305. w okolice 275. miejsca.

W przyszłym tygodniu Majchrzak wystąpi w barwach narodowej reprezentacji. W dniach 16-18 września Polska będzie rywalizować z Niemcami o utrzymanie w Grupie Światowej Pucharu Davisa.

Daniel z kolei w sobotę stanie przed szansą na zdobycie piątego w karierze challengerowego tytułu, w tym drugiego w obecnym sezonie. Rywalem Japończyka w finale będzie Casper Ruud, który pokonał Pedro Cachina.