ATP Antwerpia: Inigo Cervantes pierwszą przeszkodą Richarda Gasqueta

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT /
PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT /

W poniedziałek rozpoczęła się pierwsza edycja halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Antwerpii. W II rundzie zameldowali się Inigo Cervantes, Robin Haase i Andreas Seppi.

Jako pierwsi wyszli na kort Andreas Seppi i Federico Delbonis. Ich pojedynek był pełen zwrotów akcji i trzymał w napięciu niemal do samego końca. W partii otwarcia Argentyńczyk nie wykorzystał czterech setboli. W drugiej odparł trzy meczbole, po czym wyrównał stan rywalizacji. Decydująca odsłona należała do Włocha, który przełamał na 4:2, dzięki czemu zwyciężył ostatecznie 7:6(7), 5:7, 6:3.

O miejsce w ćwierćfinale turnieju European Open Seppi zagra z Robinem Haase. Holender w ostatnim meczu dnia zmierzył się z Paulem-Henrim Mathieu i w ciągu 69 minut obronił pięć break pointów. Francuz stracił w sumie serwis trzykrotnie i nie wziął rewanżu za porażkę doznaną w półfinale tegorocznej imprezy w Gstaad, rozgrywanej w lipcu na kortach ziemnych. Haase pokonał Seppiego tylko raz, w 2011 roku w Kitzbühel 2011. W pozostałych starciach z reprezentantem Italii schodził z kortu pokonany aż pięciokrotnie.

Pierwszego przeciwnika poznał również w poniedziałek oznaczony "trójką" Richard Gasquet, który w I rundzie otrzymał wolny los. Francuz skrzyżuje rakiety z Inigo Cervantesem, pogromcą Michaela Berrera. W pojedynku z doświadczonym niemieckim kwalifikantem Hiszpan posłał 13 asów i dał się przełamać tylko raz. Po 91 minutach triumfował w trzech setach 6:1, 3:6, 6:1. Cervantes i Gasquet zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach.

European Open, Antwerpia (Belgia) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 566,5 tys. euro poniedziałek, 17 października

I runda gry pojedynczej:

Andreas Seppi (Włochy) - Federico Delbonis (Argentyna, 8) 7:6(7), 5:7, 6:3 Inigo Cervantes (Hiszpania) - Michael Berrer (Niemcy, Q) 6:1, 3:6, 6:1 Robin Haase (Holandia) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:4, 6:2

wolne losy: David Goffin (Belgia, 1); David Ferrer (Hiszpania, 2); Richard Gasquet (Francja, 3); Pablo Cuevas (Urugwaj, 4)