ATP Antwerpia: Inigo Cervantes pierwszą przeszkodą Richarda Gasqueta

W poniedziałek rozpoczęła się pierwsza edycja halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Antwerpii. W II rundzie zameldowali się Inigo Cervantes, Robin Haase i Andreas Seppi.
Rafał Smoliński
PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT

Jako pierwsi wyszli na kort Andreas Seppi i Federico Delbonis. Ich pojedynek był pełen zwrotów akcji i trzymał w napięciu niemal do samego końca. W partii otwarcia Argentyńczyk nie wykorzystał czterech setboli. W drugiej odparł trzy meczbole, po czym wyrównał stan rywalizacji. Decydująca odsłona należała do Włocha, który przełamał na 4:2, dzięki czemu zwyciężył ostatecznie 7:6(7), 5:7, 6:3.

O miejsce w ćwierćfinale turnieju European Open Seppi zagra z Robinem Haase. Holender w ostatnim meczu dnia zmierzył się z Paulem-Henrim Mathieu i w ciągu 69 minut obronił pięć break pointów. Francuz stracił w sumie serwis trzykrotnie i nie wziął rewanżu za porażkę doznaną w półfinale tegorocznej imprezy w Gstaad, rozgrywanej w lipcu na kortach ziemnych. Haase pokonał Seppiego tylko raz, w 2011 roku w Kitzbühel 2011. W pozostałych starciach z reprezentantem Italii schodził z kortu pokonany aż pięciokrotnie.

Pierwszego przeciwnika poznał również w poniedziałek oznaczony "trójką" Richard Gasquet, który w I rundzie otrzymał wolny los. Francuz skrzyżuje rakiety z Inigo Cervantesem, pogromcą Michaela Berrera. W pojedynku z doświadczonym niemieckim kwalifikantem Hiszpan posłał 13 asów i dał się przełamać tylko raz. Po 91 minutach triumfował w trzech setach 6:1, 3:6, 6:1. Cervantes i Gasquet zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach.