ATP Sztokholm: Kevin Anderson pokonał Marcosa Baghdatisa, porażka Steve'a Johnsona

Kevin Anderson w trzech setach wygrał z Marcosem Baghdatisem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Sztokholmu. Niespodziewanej porażki z Radu Albotem doznał rozstawiony z numerem piątym Steve Johnson.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JUSTIN LANE

Marcos Baghdatis może żałować niewykorzystanej szansy na awans do II rundy turnieju ATP w Sztokholmie. W pojedynku uznanym za hit pierwszego dnia zmagań w stolicy Szwecji Cypryjczyk zmierzył się z Kevinem Andersonem i przegrał 6:2, 4:6, 2:6, choć zarówno w drugiej, jak i w trzeciej partii prowadził z przewagą przełamania.

Anderson, który tym samym wyszedł na prowadzenie 2-1 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Cypryjczykiem, w 1/8 finału zmierzy się z Ryanem Harrisonem. Amerykanin w pojedynku dwóch kwalifikantów okazał się lepszy od Adama Pavlaska. - Przez cały mecz zachowywałem spokój. A nie jest to u mnie normą, bo na korcie jestem porywczy i łatwo się frustruję - powiedział 24-latek z Luizjany.

Już w I rundzie z If Stockholm Open pożegnał się Steve Johnson. Rozstawiony z numerem piątym Amerykanin niespodziewanie uległ Radu Albotowi. Zwycięstwo nad 24. w rankingu ATP Johnsonem to dla Mołdawianina druga w karierze wygrana nad rywalem z Top 30 światowej klasyfikacji (we wrześniu 2015 roku w Kuala Lumpur pokonał również wówczas 24. na światowej liście Viktora Troickiego).

Inauguracyjnego rywala poznał Alexander Zverev. Niemiec, który od poniedziałku pierwszy raz znajduje się w najlepszej "20" rankingu ATP, na otwarcie zawodów w Sztokholmie zagra z Adrianem Mannarino. Francuz w I rundzie w dwóch setach ograł Donalda Younga.