WTA Luksemburg: niesamowita pogoń Denisy Allertovej, dwukrotna finalistka w ćwierćfinale

Denisa Allertova obroniła trzy piłki meczowe i pokonała swoją rodaczkę Terezę Smitkovą w II rundzie halowego turnieju WTA w Luksemburgu. Do ćwierćfinału awansowała również Monica Niculescu.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

To właśnie w Luksemburgu przed dwoma laty Denisa Allertova po raz pierwszy osiągnęła dobry wynik w rozgrywkach WTA, z eliminacji dochodząc aż do półfinału, rzecz jasna debiutanckiego w swojej karierze. W tym sezonie Czeszka ma szansę co najmniej wyrównać tamten wynik, choć z turniejem mogła pożegnać się już w środę.

W pojedynku ze swoją rodaczką Terezą Smitkovą, 23-latka z Pragi obroniła aż trzy piłki meczowe, które pojawiły się przy stanie 4:5 w drugiej odsłonie i po tie-breaku doprowadziła do remisu w setach. W decydującej partii walka stała się jeszcze bardziej wyrównana, ale w końcówce to Allertova zdobyła bezcenne przełamanie i zwyciężyła.

Równie wspaniałą pogoń zaliczyła Monica Niculescu. Wygrywając sześć kolejnych gemów od stanu 3:6, 2:5 Rumunka doprowadziła Franceskę Schiavone do stanu irytacji. Włoszkę wzburzyło także kilka spornych decyzji liniowych w III secie i ostatecznie po porażce nie podała ręki stołkowej Tamarze Vrhovec.

W ćwierćfinale dwukrotną finalistkę tego turnieju czeka starcie z Karoliną Woźniacką, triumfatorką z 2013 roku, która z problemami poradziła sobie z Sabiną Lisicką.

- W pierwszym secie nie zagrałam tak dobrze jak chciałam, ponadto Varvara rozpoczęła bardzo mocno i nie dawała mi czasu na reakcję, wywierając na mnie dodatkową presję. Musiałam trochę zmienić moją grę i kiedy zdobyłam pierwsze przełamanie, poczułam się pewniej i wyraźnie się rozluźniłam - tak swój pojedynek z Varvarą Lepchenko opisała najwyżej rozstawiona Petra Kvitova, która do awansu potrzebowała także trzech setów i o miejsce w najlepszej czwórce zmierzy się z Johanną Larsson.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)