ATP Moskwa: Roberto Bautista i Viktor Troicki wyeliminowani przez rosyjskich kwalifikantów

Najwyżej rozstawiony Roberto Bautista przegrał w dwóch setach z Aleksandrem Bublikiem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Moskwie. W czwartek odpadł także oznaczony numerem trzecim Viktor Troicki.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

W dwóch ostatnich edycjach turnieju ATP w Moskwie Roberto Bautista dochodził do finałów, w których przegrywał z Marinem Ciliciem. W tym roku pod nieobecność Chorwata Hiszpan miał wreszcie zdobyć tytuł w Kremlin Cup. Lecz potknął się już na pierwszej przeszkodzie. W wieczornym meczu II rundy najwyżej rozstawiony Bautista sensacyjnie przegrał 2:6, 5:7 z notowanym na 266. miejscu w światowym rankingu Aleksandrem Bublikiem.

Tym samym Rosjanin, który do głównej drabinki Kremlin Cup musiał przebijać się przez eliminacje, odniósł największe zwycięstwo w karierze (Bautista to aktualnie 13. gracz świata) oraz pierwszy raz awansował do ćwierćfinału imprezy głównego cyklu. O półfinał 19-latek zagra z innym Hiszpanem, Pablo Carreno. Tenisista z Barcelony w czwartek wyeliminował Damira Dzumhura, który po 42 minutach gry poddał spotkanie.

Dużą niespodziankę sprawił także inny kwalifikant, Danił Miedwiediew. Rosjanin, 123. tenisista świata, pokonał 3:6, 6:3, 6:1 rozstawionego z numerem czwartym Viktora Troickiego. Zwycięstwo z 28. obecnie w rankingu ATP Troickim to dla 20-letniego moskwianina największa wygrana w karierze. Do czwartku Miedwiediew nigdy nie ograł rywala z Top 80 światowej klasyfikacji.

- Przez cały mecz koncentrowałem się na grze i nie rozpraszałem się innymi rzeczami. Chciałem zaprezentować swój najlepszy tenis i udało mi się to. Jestem zadowolony - powiedział Rosjanin, który w pierwszym w karierze ćwierćfinale na szczeblu ATP World Tour zagra ze Stephane'em Robertem.

Thomaz Bellucci w końcu znalazł sposób na Andrieja Kuzniecowa, i to na jego terenie. Brazylijczyk, który przegrał poprzednie mecze z Rosjaninem, w II rundzie Kremlin Cup zwyciężył 6:3, 3:6, 6:3, w ciągu 112 minut gry serwując dwa asy, posyłając 18 zagrań kończących i wykorzystując dwa z sześciu break pointów.

Belucci, finalista Kremlin Cup z 2012 roku, w 1/4 finału zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem, z którym ma bilans 2-3, w tym 1-1 na twardej nawierzchni. W czwartek oznaczony "trójką" Niemiec w trzech partiach wyeliminował Dusana Lajovicia.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 717,2 tys. euro
czwartek, 20 października

II runda gry pojedynczej:

Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 3) - Dusan Lajović (Serbia) 7:5, 3:6, 6:3
Pablo Carreno (Hiszpania, 6) - Damir Dzumhur (Bośnia i Heercegowina) 6:3, 2:1 i krecz
Aleksander Bublik (Rosja, Q) - Roberto Bautista (Hiszpania, 1) 6:2, 7:5
Danił Miedwiediew (Rosja, Q) - Viktor Troicki (Serbia, 4) 3:6, 6:3, 6:1
Thomaz Bellucci (Brazylia) - Andriej Kuzniecow (Rosja, 8) 6:3, 3:6, 6:3

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Moskwie?