WTA Moskwa: Daria Gawriłowa pożegnała Anastazję Pawluczenkową, porażka Darii Kasatkiny

Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa przegrała 5:7, 6:4, 3:6 z Australijką Darią Gawriłową w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Moskwie. Odpadła też inna reprezentantka gospodarzy Daria Kasatkina.

PAP/EPA / TANNEN MAURY

W 2014 roku Anastazja Pawluczenkowa wywalczyła w Moskwie tytuł po zwycięstwie nad Iriną-Camelią Begu. W ubiegłym sezonie ponownie wystąpiła w finale i tym razem przegrała ze Swietłaną Kuzniecową. W czwartek w ćwierćfinale klasyfikowana obecnie na 23. miejscu w rankingu Rosjanka uległa 5:7, 6:4, 3:6 Darii Gawriłowej (WTA 37).

Reprezentantka Australii mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 7:5, 4:0. Rosjanka zdobyła sześć gemów z rzędu, ale w III secie dwa razy oddała podanie i pożegnała się z turniejem. W decydującej partii Pawluczenkowa mogła wyjść na 3:1, ale zmarnowała sześć break pointów.

W trwającym dwie godziny i 37 minut spotkaniu Gawriłowa pięć razy straciła serwis, a sama wykorzystała siedem z 10 break pointów. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Pawluczenkowa w 2014 i 2015 roku zdobyła trzy tytuły w turniejach halowych (Moskwa i Paryż 2014, Linz 2015). W sezonie 2016 Rosjanka wystąpiła w siedmiu ćwierćfinałach, w tym w Wimbledonie, ale ani razu nie awansowała do półfinału.

W półfinale Australijka zmierzy się z Julią Görges (WTA 64), która pokonała 7:5, 6:1 Darię Kasatkinę (WTA 24). W I partii Rosjanka z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie czterech piłek setowych, ale przegrała osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W ciągu 90 minut Niemka zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Görges osiągnęła czwarty półfinał w 2016 roku (po Auckland, Norymberdze i Bastad). Z Gawriłową Niemka, była 15. rakieta globu, zmierzy się po raz pierwszy.

VTB Kremlin Cup, Moskwa (Rosja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 823,8 tys. dolarów
czwartek, 20 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Daria Gawriłowa (Australia) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 7) 7:5, 4:6, 6:3
Julia Görges (Niemcy) - Daria Kasatkina (Rosja, 8) 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Moskwie?