WTA Zhuhai: efektowne otwarcie Petry Kvitovej, Roberta Vinci i Timea Bacsinszky już za burtą

Petra Kvitova pokonała Robertę Vinci w meczu Grupy B turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai i pozbawiła Włoszkę szans na awans do półfinału.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA
Jako pierwsza z chińskimi zawodami pożegnała się jednak Timea Bacsinszky. Co prawda Szwajcarka pokonała w dwóch setach Timeę Babos, ale wysoka wtorkowa porażka byłej dziewiątej rakiety świata z Shuai Zhang całkowicie przekreśliła jej szanse na awans do półfinału.

Takowe zachowała Węgierka, która wskoczyła na miejsce kontuzjowanej Carli Suarez, jednak w swoim drugim meczu grupowym musi bardzo wyraźnie wygrać z Chinką. W innym wypadku to reprezentantka gospodarzy znajdzie się w najlepszej czwórce.

Roberta Vinci nie miała pomysłu jak przeciwstawić się świetnie dysponowanej Petrą Kvitovą. Dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu w ciągu zaledwie trzech kwadransów posłała 28 uderzeń kończących przy 13 niewymuszonych błędach, oddając przy tym Włoszce zaledwie dwa gemy. Oznacza to, że grupę B na pewno wygra reprezentantka Czech, 26-latka z Bilovca w ostatniej kolejce zmierzy się ze swoją rodaczką Barborą Strycovą.

Ruszyła także rywalizacja w grupie A. Najwyżej rozstawiona Johanna Konta pewnym zwycięstwem z Samanthą Stosur zapewniła sobie miejsce w pierwszej "10" rankingu WTA na koniec sezonu. W czwartek Brytyjkę czeka dzień przerwy, a do rywalizacji z Australijką przystąpi Caroline Garcia.

Huajin Securities WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)

Grupa Orchideowa:

Ipek Soylu (Turcja, 2) / Yi-Fan Xu (Chiny, 2) - Anastazja Rodionowa (Australia, 3) / Olga Sawczuk (Ukraina, 3) 6:3, 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai?