Finały ATP World Tour: Milos Raonić wygrał mecz o półfinał z Dominikiem Thiemem

W pojedynku kończącym zmagania w Grupie B rozgrywanych na korcie twardym w hali w Londynie Finałów ATP World Tour Milos Raonić w dwóch setach pokonał Dominika Thiema. Tym samym Kanadyjczyk zapewnił sobie awans do półfinału.
Marcin Motyka
PAP/EPA / ANDY RAIN

Przed ostatnim meczem w Grupie B sytuacja była klarowna. Milos Raonić i Dominic Thiem, którzy w poprzednich grach solidarnie pokonali Gaela Monfilsa, a przegrali z Novakiem Djokoviciem, stanęli do bezpośredniego boju o awans. Zwycięzca brał wszystko - w tym przypadku miejsce w półfinale Masters. Przegrany natomiast żegnał się z turniejem.

W pierwszym secie obaj byli bezbłędni przy własnych podaniach i nie dali rywalowi choćby najmniejszej szansy na przełamanie. Dla odmiany w rozstrzygającym o losach partii tie breaku podanie zaczęło ich zawodzić. Zwycięzcą tej dogrywki został Raonić, który przegrywał już 2-4, ale odrobił stratę i w ostatnim punkcie posłał asa.

Po wygraniu premierowej odsłony w drugiej Raonić poszedł za ciosem i błyskawicznie uzyskał przełamanie, by podwyższyć prowadzenie na 2:0. Kanadyjczyk musiał więc robić to, co wykonuje najlepiej - utrzymywać serwis. I udawało mu się to doskonale, a - co więcej - w dziewiątym gemie ponownie przełamał Thiema, kończąc tym samym cały mecz.

Pojedynek trwał półtorej godziny. W tym czasie Raonić zaserwował 14 asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał dwa z sześciu break pointów, posłał 31 zagrań kończących i popełnił 14 niewymuszonych błędów. Thiem z kolei zanotował cztery asy, 17 winnerów i 18 pomyłek własnych.

Raonić, który został pierwszym w historii kanadyjskim półfinalistą Masters w singlu, zmagania w Grupie im. Ivana Lendla zakończył na drugim miejscu, za plecami Djokovicia. W pierwszym w karierze półfinale Finałów ATP World Tour Kanadyjczyk zagra ze zwycięzcą Grupy A - Andym Murrayem, Stanem Wawrinką bądź Keiem Nishikorim.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)