WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Marco Cecchinato oczyszczony z zarzutów o korupcję

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Włoskim Komitecie Olimpijskim (CONI) oczyścił z zarzutów Marco Cecchinato. W lipcu tenisista został zdyskwalifikowany za korupcję.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
AFP / THOMAS SAMSON / AFP / Na zdjęciu: Marco Cecchinato

Włoska Federacja Tenisa (FIT) udowodniła Marco Cecchinato, że w październiku 2015 roku ustawił półfinałowy mecz challengera w Mohammedii z Kamilem Majchrzakiem. Tenisista został zdyskwalifikowany na 1,5 roku oraz ukarany 40 tys. euro grzywny.

Cecchinato złożył jednak odwołanie do sądu drugiej instancji, który zmniejszył dyskwalifikację do 12 miesięcy oraz grzywnę do 20 tys. euro.

Na tym nie poprzestał. Złożył kolejne odwołanie, tym razem do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Włoskim Komitecie Olimpijskim (CONI), najwyższej instancji we włoskim sporcie, i we wtorek usłyszał wyrok uniewinniający.

W uzasadnieniu Trybunał poinformował, że "dowody wskazujące, iż Cecchinato popełnił przestępstwo korupcyjne, zostały zdobyte w sposób niezgodny z prawem". Zgodnie z włoskim prawem, w takich przypadkach oskarżony zostaje uniewinniony.

Absurdu całej sytuacji dodaje fakt, że w trakcie dyskwalifikacji Cecchinato i tak występował w zawodowych rozgrywkach. Zawitał nawet do Szczecina, by zagrać w challengerze Pekao Szczecin Open. 

Teraz Włoch może w spokoju przygotowywać się do startu nowego sezonu. Zmagania w 2017 roku rozpocznie w turnieju ATP World Tour 250 w Madrasie (2-8 stycznia).

ZOBACZ WIDEO Karol Kłos wspiera "Szlachetną Paczkę" (źródło: TVP SA)

Czy Marco Cecchinato powinien zostać oczyszczony z zarzutów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
La Gazetta Dello Sport

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×