ATP Madras: szokująca inauguracja Marina Cilicia. Chorwat przegrał ze 117. tenisistą świata

Marin Cilić rozpoczął sezon 2017 od sensacyjnej porażki. W II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Madrasie Chorwat w trzech setach przegrał z notowanym w drugiej setce światowej klasyfikacji Jozefem Kovalikiem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS

Marin Cilić z pewnością nie tak wyobrażał sobie inauguracji sezonu 2017. W II rundzie turnieju ATP w Madrasie Chorwat, aktualnie szósty tenisista świata, przegrał z klasyfikowanym o 111. lokat niżej Jozefem Kovalikiem 6:7(5), 7:5, 5:7. Dla Cilicia, mistrza Aircel Chennai Open z sezonów 2009-10, był to pierwszy start w tej imprezie od 2013 roku. Gracz z Zagrzebia sprawił wielki zawód, bo był jedynym tenisistą z Top 10 rankingu, który stanął na starcie tegorocznej edycji jedynych hinduskich zawodów głównego cyklu.

Tymczasem Kovalik, który w ciągu dwóch godzin i 48 minut gry środowego spotkania posłał osiem asów, wykorzystał dwa z pięciu break pointów oraz łącznie zdobył 119 punktów (o pięć mniej od Cilicia), odniósł największe zwycięstwo w karierze i pierwszy raz awansował do 1/4 finału turnieju rangi ATP World Tour. O półfinał Słowak powalczy z Daniłem Miedwiediewem. 20-letni Rosjanin także sprawił niespodziankę, eliminując Yena-Hsuna Lu, turniejową "ósemkę".

Bez problemów w ćwierćfinale zameldował się natomiast oznaczony numerem trzecim Albert Ramos. Hiszpan pokonał 6:2, 6:0 Steve'a Darcisa, w ciągu 65 minut gry zapisując na swoim koncie jednego asa, pięć przełamań i łącznie zdobywając 60 z 96 rozegranych punktów.

Kolejnym rywalem Ramosa będzie Dudi Sela. Izraelczyk w środę także wiele się nie napracował. Wygrał z przeciętnie dysponowanym Hyeonem Chungiem 6:2, 6:2, a potrzebował do tego godziny i sześciu minut.