WTA Petersburg: Alicja Rosolska i Jelena Ostapenko powalczą o tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Alicja Rosolska i Jelena Ostapenko powalczą w niedzielę o tytuł w grze podwójnej halowego turnieju WTA Premier, który odbywa się na kortach twardych w Petersburgu.

Piątkowy pojedynek polsko-łotewskiej pary z Gabrielą Dabrowski i Michaellą Krajicek był bardzo wyrównany. O losach dwóch pierwszych setów zadecydowało jedno przełamanie, które miało miejsce w czwartym gemie.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w super tie breaku, w którym Alicja Rosolska i Jelena Ostapenko szybko wyszły na 6-2. Kanadyjka i Holenderka rzuciły się jeszcze do ostatniego ataku, ale po 77 minutach warszawianka i jej partnerka zwieńczyły mecz wynikiem 3:6, 6:3, 10-8.

Rosolska awansowała do 16. finału w głównym cyklu i w niedzielę powalczy o szóste mistrzostwo. Dla Ostapenko będzie to premierowa szansa na tytuł w grze podwójnej imprezy rangi WTA Tour. Ich niedzielnymi rywalkami będą albo oznaczone trzecim numerem Daria Gawriłowa i Kristina Mladenović, albo grające z "dwójką" Darija Jurak i Xenia Knoll.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja) WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 753 tys. dolarów piątek, 3 lutego

półfinał gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Jelena Ostapenko (Łotwa) - Gabriela Dabrowski (Kanada) / Michaella Krajicek (Holandia) 3:6, 6:3, 10-8

Czy Alicja Rosolska i Jelena Ostapenko wygrają turniej?