Urszula Radwańska wraca do gry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / LTA / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Newspix / LTA / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Urszula Radwańska w końcu powraca do rywalizacji na światowych kortach. We wtorek rozegra pierwszy mecz w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na nawierzchni twardej w Surprise w stanie Arizona.

W tym artykule dowiesz się o:

Rok 2016 był trudny dla młodszej z krakowskich sióstr. Najpierw kontuzja stawu skokowego, potem walka z mononukleozą. W efekcie, w poniedziałek, wypadła z Top 300 rankingu WTA, ale teraz chce odzyskać należne jej miejsce.

Do powrotu na kort Urszula Radwańska przez kilka tygodni przygotowała się na Florydzie. Trenowała w akademii dwukrotnego triumfatora Australian Open (1981, 1982) Johana Krieka. Pochodzący z RPA tenisista ma amerykańskie obywatelstwo, a jego żoną jest była polska zawodniczka, Dagmara.

Pierwszy mecz od września notowana obecnie na 322. pozycji 26-letnia krakowianka rozegra we wtorek, a jej przeciwniczką będzie Amerykanka Jacqueline Cako. Zwyciężczyni tego pojedynku może już trafić na oznaczoną piątym numerem Argentynkę Nadię Podoroską. Najwyżej rozstawiona w Surprise jest Niemka Tatjana Maria, z którą Radwańska może zmierzyć się w ćwierćfinale.

ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: nie myślę o końcu kariery, mogę grać nawet przez 10 lat

Źródło artykułu: