WTA Dubaj: Catherine Bellis zaskoczyła Julię Putincewą, porażki Kiki Bertens i Coco Vandeweghe

Amerykanka Catherine Bellis pokonała 6:1, 7:5 Kazaszkę Julię Putincewą i awansowała do II rundy turnieju WTA w Dubaju. Odpadły Holenderka Kiki Bertens i reprezentantka USA Coco Vandeweghe.

PAP/EPA / JASON SZENES

Catherine Bellis (WTA 70) mogła zadebiutować w Australian Open, ale wycofała się z powodu kontuzji stawu biodrowego. Sezon 17-letnia Amerykanka rozpoczęła w Dosze, gdzie nie przeszła kwalifikacji. W Dubaju jej pierwszą rywalką była Julia Putincewa (WTA 27). Bellis wróciła z 1:5 w drugiej partii, odpierając trzy piłki setowe, i pokonała Kazaszkę 6:1, 7:5. W trwającym 95 minut spotkaniu tenisistka z Atherton obroniła dziewięć z 11 break pointów.

Kiki Bertens (WTA 23) przegrała 7:6(5), 3:6, 4:6 z Christiną McHale (WTA 44). W pierwszej partii Holenderka wróciła z 3:5 po obronie piłki setowej. W dwóch kolejnych setach dwa razy straciła podanie, a sama nie była w stanie przełamać rywalki. W trwającym dwie godziny i 33 minuty meczu półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 popełniła 10 podwójnych błędów i wykorzystała tylko dwa z 11 break pointów.

W Australian Open Coco Vandeweghe (WTA 21) doszła do półfinału. W Dubaju przegrała 4:6, 4:6 z Alison Riske (WTA 38), z którą wspólnie poprowadziła reprezentację USA do pierwszego od 2010 roku półfinału Pucharu Federacji. Vandeweghe zaserwowała sześć asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. Riske wyrównała na 4-4 bilans meczów z rodaczką.

Błyskawiczne zwycięstwa odniosły Shuai Peng (WTA 57) i Ana Konjuh (WTA 36), odpowiednio w ciągu 55 i 49 minut. Chinka oddała dwa gemy Łesi Curenko (WTA 52), a Chorwatka rozbiła 6:0, 6:1 Shuai Zhang (WTA 30). Kristina Mladenović (WTA 31) wygrała 6:3, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 40). Francuzka obroniła cztery z pięciu break pointów i w II rundzie zmierzy się z Karoliną Pliskovą (WTA 3), z którą ma bilans meczów 1-2. W listopadzie obie tenisistki stoczyły wielką bitwę w finale Pucharu Federacji (16:14 w trzecim secie dla Czeszki).

Karolina Woźniacka (WTA 15) wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i pokonała 6:2, 7:5 Darię Kasatkinę (WTA 32). Dunka to mistrzyni turnieju w Dubaju z 2011 roku. Kateryna Bondarenko (WTA 79) wróciła z 1:3 w trzecim secie i wygrała 4:6, 6:4, 6:3 z Aryną Sabalenką (WTA 140).

We wtorek w Dubaju rozegrana zostanie cała II runda, czyli 16 meczów. Około godz. 10:00 czasu polskiego Agnieszka Radwańska zmierzy się z Belgijką Elise Mertens. Udział w turnieju rozpoczną również m.in. Andżelika Kerber, Karolina Pliskova i Dominika Cibulkova.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Shuai Peng (Chiny, WC) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:1, 6:1

wolne losy: Andżelika Kerber (Niemcy, 1); Karolina Pliskova (Czechy, 2); Dominika Cibulkova (Słowacja, 3); Agnieszka Radwańska (Polska, 4); Garbine Muguruza (Hiszpania, 5); Elina Switolina (Ukraina, 7); Jelena Wiesnina (Rosja, 8); Barbora Strycova (Czechy, 9)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Dubaju?