Challenger Wrocław: Juergen Melzer i Kenny de Schepper przywitali się z Orbitą

Juergen Melzer i Kenny de Schepper nie mieli żadnych problemów z awansem do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych we Wrocławiu.
Rafał Smoliński
PAP/EPA / MARK R. CRISTINO

Jako pierwszy w hali Orbita zaprezentował się we wtorek Juergen Melzer (ATP 203), który w 2010 roku dotarł do półfinału Rolanda Garrosa i był już nawet ósmą rakietą świata. Austriak, finalista wrocławskich zawodów z 2008 roku (wówczas rozgrywanych jako KGHM Dialog Polish Indoors), chce powrócić do Top 100 po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

Leworęczny Melzer pewnie zwyciężył 6:4, 6:4 niemieckiego kwalifikanta Matsa Morainga (ATP 417). Jego rywal posłał w sumie aż 20 asów, ale w partii otwarcia szybko stracił serwis. Z kolei w drugim secie do decydującego przełamania doszło w siódmym gemie, kiedy Moraing popełnił w nieodpowiednim momencie błąd stóp przy drugim podaniu. Oznaczony "ósemką" Austriak, triumfator halowego challengera z Budapesztu, wygrał zasłużenie i teraz będzie oczekiwał na to, co zrobi Jerzy Janowicz. Łodzianin, mistrz challengerowej imprezy z Bergamo, zmierzy się w środę o godz. 18:00 z Czechem Markiem Jaloviecem.

Zaledwie 44 minuty trwało spotkanie rozstawionego z trzecim numerem Kenny'ego de Scheppera (ATP 142) z Filipem Krajinoviciem (ATP 224). Serb przyjechał do Wrocławia prosto z Bergamo, gdzie doszedł do półfinału, ale we wtorek nie miał większej ochoty do gry. Francuz posłał osiem asów i przełamał trzykrotnie, tracąc w całym spotkaniu zaledwie trzy gemy.

Na kortach wrocławskiego AZS-u porażki 2:6, 6:7(2) doznał rozstawiony z "szóstką" Ołeksandr Niedowiesow (ATP 183). Reprezentant Kazachstanu przegrał z Bośniakiem Aldinem Setkiciem (ATP 255), który obronił sześć break pointów i wykorzystał obie okazje na przełamanie. Do rodaka dołączył jeden z bohaterów meczu z Polską w Pucharze Davisa, Mirza Basić (ATP 227), który w 52 minut pokonał 6:4, 6:2 Czecha Vaclava Safranka (ATP 230). W takim stosunku zakończył się pojedynek oznaczonego siódmym numerem Holendra Igora Sijslinga (ATP 200) z Niemcem Jeremym Jahnem (ATP 218).

Juergen Melzer (Austria, 8) - Mats Moraing (Niemcy, Q) 6:4, 6:4
Aldin Setkić (Bośnia i Hercegowina) - Ołeksandr Nedowiesow (Kazachstan, 6) 6:2, 7:6(2)
Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina) - Vaclav Safranek (Czechy) 6:4, 6:2