ATP Sao Paulo: Albert Ramos w ćwierćfinale, Casper Ruud zatrzymany przez Federico Delbonisa

Hiszpan Albert Ramos pokonał Portugalczyka Gastao Eliasa w II rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Sao Paulo. Do ćwierćfinału awansowali Argentyńczycy Guido Pella i Federico Delbonis.

PAP/EPA / Wagner Meier

Albert Ramos (ATP 24) i Gastao Elias (ATP 98) spotkali się po raz drugi w Sao Paulo. W 2014 roku Hiszpan był górą w trzech setach. Tym razem zwyciężył 6:4, 7:6(5). W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Portugalczyk popełnił sześć podwójnych błędów i zdobył tylko 15 z 40 punktów przy swoim drugim podaniu. Ramos wykorzystał cztery z 11 break pointów i osiągnął czwarty w tym roku ćwierćfinał na korcie ziemnym (wcześniej Quito, Buenos Aires i Rio de Janeiro).

W ćwierćfinale Hiszpan zmierzy się z Guido Pellą (ATP 166), który w wewnątrz argentyńskim meczu pokonał 7:5, 6:3 Carlosa Berlocqa (ATP 67). 26-latek z Buenos Aires do turnieju w Sao Paulo przystąpił z bilansem tegorocznych spotkań 0-5. W środę leworęczny tenisista obronił sześć break pointów i zwyciężył po dwóch godzinach i 15 minutach walki. Było to drugie spotkanie Argentyńczyków w Sao Paulo. W 2015 roku lepszy był Berlocq. Pella awansował do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od maja 2016 roku (Nicea).

Casper Ruud (ATP 133) w ubiegłym tygodniu pokazał się ze świetnej strony w Rio de Janeiro. Norweg, jako tenisista spoza Top 200 rankingu, osiągnął półfinał. Miał nawet szanse na finał, ale w meczu z Pablo Carreno zmarnował piłkę meczową. W Sao Paulo 18-latek z Oslo odpadł w II rundzie po porażce 5:7, 3:6 z Federico Delbonisem (ATP 54). Od stanu 5:5 w pierwszym secie Argentyńczyk zdobył pięć gemów z rzędu i nie dał się przełamać ani razu.

W ciągu 75 minut Delbonis zaserwował dziewięć asów, zdobył 32 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obronił dwa break pointy. Leworęczny Argentyńczyk osiągnął pierwszy ćwierćfinał od października (Bazylea). Tenisista z Azul to mistrz turnieju w Sao Paulo z 2014 roku.

Kolejnym rywalem Delbonisa będzie Joao Sousa (ATP 37), który pokonał 6:2, 6:4 Renzo Olivo (ATP 92). W trwającym 78 minut meczu było dziewięć przełamań, z czego sześć na korzyść Portugalczyka. Tenisista mieszkający w Barcelonie osiągnął trzeci ćwierćfinał w 2017 roku (po Auckland i Buenos Aires).

Bilans meczów Delbonisa z Sousą to 2-2. W ubiegłym miesiącu zmierzyli się w Buenos Aires i zwyciężył Portugalczyk 7:5, 6:3. Również Ramos i Pella spotkali się w tym roku w stolicy Argentyny. Hiszpan obronił piłkę meczową i wygrał 6:7(8), 6:4, 7:6(6).