ATP Dubaj: Marcin Matkowski i Rohan Bopanna przed szansą na tytuł

Marcin Matkowski i Rohan Bopanna zagrają w sobotę o tytuł w turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Dubaju. W piątek polsko-hinduska para pokonała Guillermo Garcię-Lopeza i Leandera Paesa 6:3, 3:6, 10-6.

Rafał Smoliński
Marcin Matkowski WP SportoweFakty / Michał Domnik / Marcin Matkowski

Piątkowy pojedynek trwał 68 minut. W partii otwarcia Marcin Matkowski i Rohan Bopanna zdobyli decydującego breaka w czwartym gemie. Z kolei Guillermo Garcia-Lopez i Leander Paes uzyskali kluczowe przełamanie w drugim secie na 5:3.

Kwestię awansu do finału rozstrzygnął zatem super tie break, w którym Hiszpan i Hindus prowadzili już 5-2. Jednak o tego momentu przegrali siedem następnych piłek, więc szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść szczecinianina i jego partnera. Polsko-hinduski duet wykorzystał drugiego meczbola, wygrywając w całym spotkaniu 6:3, 3:6, 10-6.

Przeciwnikami Matkowskiego i Bopanny w pojedynku o tytuł będą grający z "czwórką" Holender Jean-Julien Rojer i Rumun Horia Tecau, którzy w piątkowym półfinale pokonali triumfatorów Australian Open 2017, najwyżej rozstawionych w Dubaju Fina Henriego Kontinena i Australijczyka Johna Peersa 7:6(8), 6:3. Polak będzie się starał o 19. mistrzostwo, natomiast Hindus powalczy o 16. trofeum w głównym cyklu.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2,429 mln dolarów
piątek, 3 marca

półfinał gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska) / Rohan Bopanna (Indie) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) / Leander Paes (Indie) 6:3, 3:6, 10-6

Czy Marcin Matkowski i Rohan Bopanna wygrają turniej w Dubaju?