ATP Marrakesz: Benoit Paire lepszy od Tommy'ego Robredo, trzysetówki Borny Coricia i Jiriego Vesely'ego

Benoit Paire w dwóch setach pokonał Tommy'ego Robredo w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Marrakeszu. Do półfinału awansowali też Jiri Vesely, Borna Corić i Philipp Kohlschreiber.

Marcin Motyka
PAP/EPA / STRINGER

- Lubię Marrakesz - powiedział Tommy Robredo po czwartkowym zwycięstwie z Grigorem Dimitrowem  Dla Hiszpana to trzeci start w turnieju Grand Prix Hassan II. Dwa poprzednie, kiedy ta impreza była rozgrywana jeszcze w Casablance, wspomina miło. W 2001 roku zagrał w finale, a w sezonie 2013 zdobył mistrzostwo.

W tegorocznej edycji Robredo jednak nie będzie miał okazji, by zagrać o tytuł. Po raz pierwszy w historii swoich występów w Maroku odpadł przed finałem. W piątkowym spotkaniu 1/4 finału 34-letni Hiszpan w dwóch setach okazał się słabszy od Benoita Paire'a. Tym samym Francuz zrewanżował się tenisiście z Hostarlic za porażkę również w ćwierćfinale turnieju Grand Prix Hassan II sprzed czterech lat.

O finał Paire zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem, z którym ma bilans 3-3, w tym 1-1 na nawierzchni ziemnej. Rozstawiony z numerem trzecim Niemiec w piątek pokonał swojego rodaka Jana-Lennarda Struffa 3:6, 7:5, 6:3.

Albert Ramos, "dwójka" Grand Prix Hasan II 2017, nie powtórzy sukcesu z 2012 roku, kiedy to zagrał w finale. W 1/4 finału Hiszpan w trzech setach przegrał z Borną Coriciem po dwuipółgodzinnej batalii.

W półfinale Corić zagra z Jirim Veselym, który wygrał 3:6, 6:3, 7:6(5) z Paolo Lorenzim. - Paolo jest świetnym tenisista, groźnym zwłaszcza na kortach ziemnych, dlatego spodziewałem się trudnego meczu. Nie miałem dobrego początku, ale wygrałem i jestem zadowolony. Awansowałem do półfinału i teraz czeka mnie mecz z kolejnym wymagającym przeciwnikiem - powiedział Czech.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)