ATP Monte Carlo: Novak Djoković po zażartej walce pokonał Gillesa Simona, Borna Corić nie powtórzy Marrakeszu

Novak Djoković był o krok od porażki, ale po trzysetowej walce pokonał Gillesa Simona w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Do 1/8 finału awansowali też David Goffin i Pablo Cuevas.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Novak Djoković nie mógł trafić na trudniejszego rywala na inaugurację swoich występów na kortach ziemnych. W II rundzie turnieju ATP w Monte Carlo Serb zmierzył się z Gillesem Simonem - tenisistą niewygodnym, potrafiącym przebić niemal każdą piłkę i zawsze walczącym do końca. Gdy zagrali ze sobą poprzednio, w IV rundzie Australian Open 2016, Djoković popełnił 100 niewymuszonych błędów. We wtorek natomiast był o dwie piłki od porażki.

W trzeciej partii (pierwszą Djoković wygrał 6:3, w drugiej w takim samym stosunku lepszy był Simon) bowiem Francuz prowadził 5:4 z przewagą przełamania i w jego gemie serwisowym był remis 30-30. Djoković jednak uzyskał breaka, wyrównał na 5:5, a następnie zdobył dwa kolejne gemy i wygrał decydującą partię 7:5.

Spotkanie trwało dwie godziny i 31 minut i kosztowało obu tenisistów wiele energii. - To był strasznie trudny mecz. Bardzo intensywny. Rozegraliśmy wiele długich wymian - przyznał Djoković. - Dziękuję publiczności za wsparcie, była niesamowita - dodał Serb, który podwyższył bilans bezpośrednich konfrontacji z Simonem na 11-1.

Nicolás Almagro doskonale rozpoczął mecz z Davidem Goffinem, wygrywając pięć z sześciu początkowych gemów. Wówczas doznał jednak niewytłumaczalnej zapaści i do samego końca spotkania powiększył swój dorobek o zaledwie jeden gem. Ostatecznie Goffin zwyciężył 7:5, 6:1 i po 70 minutach zameldował się w III rundzie Monte-Carlo Rolex Masters 2017.

W innym wieczornym spotkaniu 1/16 finału górą również okazał się tenisista wyżej notowany. Rozstawiony z numerem 16. Pablo Cuevas wygrał 6:3, 6:3 z Joao Sousą, wykorzystując trzy z ośmiu piłek na przełamanie.

Borna Corić w ubiegłym tygodniu w Marrakeszu zdobył debiutancki tytuł w głównym cyklu. Z zawodami w Monte Carlo pożegnał się jednak już po I rundzie. W pojedynku dwóch posiadaczy dzikich kart Chorwat uległ w trzech setach Jeremy'emu Chardy'emu. Kolejnym rywalem Francuza będzie Marin Cilić, turniejowa "piątką".

Z kolei Feliciano Lopez pokonał 7:6(6), 7:5 debiutującego w Monte Carlo Daniła Miedwiediewa. Hiszpan o 1/8 finału powalczy z oznaczonym numerem 14. Alexandrem Zverevem.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)