WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Agnieszka Radwańska: Nie przyznałabym Szarapowej dzikiej karty

Agnieszka Radwańska wyznała, że podziela zdanie Andy'ego Murraya na temat zachowania organizatorów turniejów wobec wracającej na korty Marii Szarapowej. - Gdybym ja o tym decydowała, nie przyznałabym jej dzikiej karty - powiedziała Polka.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
PAP / Bartłomiej Zborowski

26 kwietnia Maria Szarapowa wznowi karierę po 15 miesiącach zawieszenia za wykrycie w jej organiźmie obecność środka dopingującego o nazwie meldonium. Dokładnie tego dnia rozegra swój mecz I rundy na turnieju WTA w Stuttgarcie, choć według przepisów powinna rozpocząć swój udział w zawodach od kwalifikacji.

Władze turnieju przyznały jednak Rosjance dziką kartę, co spotkało się z krytyką wielu tenisistek i tenisistów. Swojego zdania nie zamierzali ukrywać m.in. Andy Murray, Andżelika Kerber czy Nick Kyrgios. Ich zdaniem Szarapowa nie powinna otrzymywać pomocy, ponieważ nie pauzowała z powodu kłopotów zdrowotnych, tylko ze względu na dopingowy skandal.

Teraz głos na temat powrotu Szarapowej postanowiła zabrać Agnieszka Radwańska. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Polka jasno zadeklarowała, że gdyby ona była dyrektorką jednego z turniejów WTA, nie przyznałaby dzikiej karty Rosjance.

 - Takie wejście w turniej powinno przysługiwać zawodniczkom, które spadły w rankingu z powodu kontuzji, choroby czy innego wypadku losowego, nie zawieszonym za doping. Co ja bym zrobiła na miejscu dyrektora zawodów w Sttutgarcie? Z moich rąk nigdy nie miałaby szans na dziką kartę - oświadczyła Radwańska.

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Jurkowski: To będzie piekło i wielkie przeżycie, tworzymy nową historię KSW

Istnieje możliwość, że Szarapowa będzie mogła wystartować w głównej drabince zawodów nie tylko w Stuttgarcie, Rzymie i Madrycie, ale i na wielkoszlemowym Roland Garros. Decyzja zostanie ogłoszona 15 maja.

  - Na szlemy w Paryżu i Londynie jeszcze jej nie zaproszono i tak moim zdaniem powinno zostać. Miejsce powinna sobie wywalczyć dobrą grą - podsumowała całą sprawę najlepsza polska tenisistka.

Czy podzielasz zdanie Agnieszki Radwańskiej na temat Marii Szarapowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf.własna, "Przegląd Sportowy"

Komentarze (74):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • SrixonIsia 1
  Prawda,.to jakby winić Misiewicza, że pracę dostał:)
  Pao Dlatego właśnie przechodzenie przez eliminacje to strata czasu dla Marii i jej fanów, dziwne że wy wszyscy plujacy na nią (bardziej powinniście chyba na organizatorów, bo to ich decyzje, ona tego na kolanach u nich nie wybłagała) tego nie rozumiecie. Bardziej niż ona kart dla niej potrzebują organizatorzy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • SrixonIsia 0
  Wystarczy doładowana Siegemund :)
  krótka piłka Nie bez powodu Sharapov modli się o wylosowanie Agi ;) wymarzone przetarcie, jak na początek. Ja mam nadzieję, że trafi na przeciwniczkę, która choćby "gryząc" stuttgarcką mączkę, maksymalnie się postawi - Barbora pasuje idealnie ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pao 1
  Dlatego właśnie przechodzenie przez eliminacje to strata czasu dla Marii i jej fanów, dziwne że wy wszyscy plujacy na nią (bardziej powinniście chyba na organizatorów, bo to ich decyzje, ona tego na kolanach u nich nie wybłagała) tego nie rozumiecie. Bardziej niż ona kart dla niej potrzebują organizatorzy.
  Radva Ninja Ciekawe jest to, że Szarapowa mogłaby odmówić przyjmowania dzikich kart. Wygrałaby praktycznie wszystko - nawet podziw w oczach najgorszych hejterów. Ale widocznie bardzo potrzebuje tych kart...
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (71)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Pokaż więcej komentarzy (74)