ATP Monte Carlo: Albert Ramos poszedł za ciosem i wyeliminował Marina Cilicia

Hiszpan Albert Ramos pokonał 6:2, 6:7(5), 6:2 Marina Cilicia i awansował do półfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo.

PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

W III rundzie Albert Ramos (ATP 24) wrócił z 0:4 w III secie i wyeliminował Andy'ego Murraya. Dzięki temu Hiszpan po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000. W piątek poszedł za ciosem i pokonał 6:2, 6:7(5), 6:2 innego wielkoszlemowego mistrza Marina Cilicia (ATP 8).

Ramos miał szansę wygrać w dwóch setach, bo prowadził 6:2, 5:3 oraz 5-3 w tie breaku II partii. Mógł jednak również odpaść, bo w decydującej odsłonie przegrywał 0:2, ale zdobył sześć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 32 minuty spotkaniu Hiszpan zaserwował cztery asy i wykorzystał sześć z 12 break pointów. Ramos poprawił na 2-3 bilans meczów z Ciliciem. Dla Hiszpana to piąte zwycięstwo nad tenisistą z Top 10 rankingu (bilans 5-26).

- Nie potrafię wyjaśnić z czego wynika poprawa mojej formy. Gram dobrze, ale nie mogę powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Myślę, że miałem dobre występy już w lutym w Ameryce Południowej. Mam nadzieję, że utrzymam tę formę przez długi czas. Jeśli to możliwe, chcę poprawić jeszcze kilka rzeczy. Dlaczego miałbym nie grać w taki sposób na kortach twardych i trawie - powiedział Ramos, który w lutym zaliczył półfinał w Rio de Janeiro i finał w Sao Paulo.

Lucas Pouille (ATP 17) wrócił z 3:5 w III secie i pokonał 6:0, 3:6, 7:5 Pablo Cuevasa (ATP 27). W trwającym godzinę i 57 minut meczu Francuz cztery razy oddał podanie, a sam zamienił na przełamanie siedem z 10 okazji. W sobotę wystąpi w drugim półfinale turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 (po Rzymie 2016).

Ramos i Pouille zmierzą się o finał. Będzie to ich drugie spotkanie w głównym cyklu. Dwa lata temu w Auckland lepszy był Francuz.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)