WTA Indian Wells: Urszula Radwańska za burtą

Druga z grających w środę Polek, Urszula Radwańska, również odpadła z turnieju WTA w Indian Wells (z pulą nagród 2,1 mln). Nie sprostała bowiem dużo wyżej notowanej Chince Zi Yan i przegrała w trzech setach 6:2, 0:6, 2:6.

Łukasz Roszak

Pierwszy set Radwańska zagrała naprawdę bardzo dobrze. Chinka nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze grającą Polkę. W konsekwencji Krakowianka wygrała pierwszą partię 6:2 i z wielkimi nadziejami przystąpiła do drugiego seta. Niestety w grze Radwanskiej coś się załamało. Być może z braku koncentracji i doświadczenia Polka zaczęła seryjnie przegrywać kolejne gemy, a sytuacja ta do złudzenia przypominała wcześniejszy pojedynek Marty Domachowskiej z Cwetaną Pironkową.

Drugi set zakończył się wynikiem 6:0 na korzyść Chinki. W ostatniej partii sytuacja diametralnie się nie zmieniła i Polka przegrała ją 2:6. Spotkanie trwało dwie godziny i piętnaście minut. Trzeba zaznaczyć, że Radwańska stosunkowo łatwo stwarzała sobie w tym meczu szanse na przełamanie serwisu rywalki, jednak w tych ważnych momentach brakowało jej odrobiny szczęścia. Z 16 break-pointów Polka wygrała 5, natomiast sama dała się przełamać 7 razy na 11 szans Zi Yan.

W kolejnej rundzie Zi Yan spotka się z Japonką Aiko Nakamurą, która w turnieju głównym wskoczyła w miejsce kontuzjowanej Chinki Na Li. Ostatnią Polką w rozgrywkach singlowych pozostaje Agnieszka Radwańska, rozstawiona w imprezie z numerem dziesiątym. W drugiej rundzie spotka się z Ukrainką Mariją Korycewą.