WTA Praga: Czeszka w finale, ale nie Barbora Strycova. Mona Barthel powalczy o tytuł

Czeszka Barbora Strycova przegrała 6:3, 2:6, 3:6 z Niemką Moną Barthel w półfinale turnieju WTA International na kortach ziemnych w Pradze.

PAP/EPA / LUKAS COCH

W finale turnieju w Pradze zagra Czeszka, ale nie będzie nią Barbora Strycova (WTA 18). Rozstawiona z numerem trzecim reprezentantka gospodarzy nie sprostała Monie Barthel (WTA 82). W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Niemka wykorzystała sześć z 13 break pointów i zdobyła 92 ze 170 rozegranych punktów.

W drugim półfinale Kristyna Pliskova (WTA 58) pokonała 6:4, 6:2 Jelenę Ostapenko (WTA 50). W ciągu 68 minut Czeszka zaserwowała 17 asów i zgarnęła 29 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 29 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Łotyszka miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 18 pomyłek.

Dla Ostapenko było to drugie wyjście na kort tego dnia. Wcześniej dokończyła ćwierćfinał z Aną Konjuh (WTA 33), przerwany w czwartek z powodu zapadających ciemności. W ciągu dwóch godzin i siedmiu minut Łotyszka popełniła 10 podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 15 break pointów.

Barthel awansowała do siódmego singlowego finału w głównym cyklu. W sobotę powalczy o czwarty tytuł. Niemka triumfowała na korcie twardym w Hobart (2012), w halowym turnieju w Paryżu (2013) oraz na mączce w Bastad (2014). Pliskova wystąpi w drugim finale. W ubiegłym sezonie Czeszka zwyciężyła w Taszkencie.

W piątek odbył się finał gry podwójnej. Anna-Lena Grönefeld i Kveta Peschke wróciły z 2:4 w I secie i pokonały 6:4, 7:6(3) Lucie Hradecką i Katerinę Siniakovą. Niemka zdobyła 15., a Czeszka 28. deblowy tytuł w głównym cyklu. To ich czwarty wspólny triumf. Wcześniej zwyciężyły w Linzu (2012), Brukseli (2013) i hali Pierre'a de Coubertina w Paryżu (2014).

finał gry podwójnej:

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 2) / Kveta Peschke (Czechy, 2) - Lucie Hradecka (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) 6:4, 7:6(3)