Challenger Rzym: nieudany wtorek - odpadli Tomasz Bednarek i Maciej Rajski

Tomasz Bednarek i Maciej Rajski zakończyli we wtorek występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Rzymie. Pierwszy z Polaków odpadł z rywalizacji w deblu, natomiast drugi przegrał w I rundzie singla.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

W 2015 roku Maciej Rajski wystąpił w głównej drabince zawodów Pekao Szczecin Open, lecz w starciu z Belgiem Julienem Cagniną zdobył tylko gema. W pojedynku z notowanym na 199. pozycji w rankingu ATP Riccardo Bellottim zaprezentował się z dużo lepszej strony, lecz nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Tenisista gospodarzy, który otrzymał od organizatorów dziką kartę, dosyć szybko uzyskał przewagę w partii otwarcia. Przełamał w czwartym gemie, a jeszcze przed zmianą stron obronił dwa break pointy. To były jedyne w meczu okazje naszego zawodnika na odebranie serwisu rywalowi.

W drugiej partii Bellotti zdobył breaka w siódmym gemie, po czym zakończył pojedynek wynikiem 6:3, 6:4. Rajski nie cieszył się na rzymskiej mączce z pierwszego w karierze zwycięstwa w challengerze, ale wywalczył na niej pięć punktów do rankingu ATP za udane przejście przez eliminacje. Pozwoli mu to w poniedziałek poprawić zajmowaną obecnie 876. pozycję.

Do rywalizacji w deblu przystąpili we wtorek Tomasz Bednarek i Rameez Junaid. Polsko-australijska para nie mała łatwego zadania, ponieważ trafiła na oznaczony "dwójką" duet Adil Shamasdin i Igor Zelenay, ale wygrała premierowego seta 7:5. W drugiej odsłonie Kanadyjczyk i Słowak zdobyli dwa przełamania, zaś w decydującym super tie breaku zapisali na swoje konto dwie kluczowe piłki przy stanie 8-8. Po 95 minutach Shamasdin i Zelenay triumfowali 5:7, 6:2, 10-8.

Roma Garden Open, Rzym (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro
wtorek, 9 maja

I runda gry pojedynczej:

Riccardo Bellotti (Włochy, WC) - Maciej Rajski (Polska, Q) 6:3, 6:4

I runda gry podwójnej:

Adil Shamasdin (Kanada, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) - Tomasz Bednarek (Polska) / Rameez Junaid (Australia) 5:7, 6:2, 10-8

Czy Adil Shamasdin i Igor Zelenay wygrają turniej?