WTA Madryt: niewykorzystana szansa Alicji Rosolskiej i Nao Hibino

Alicja Rosolska i Nao Hibino pożegnały się z turniejem rangi WTA Premier Mandatory na kortach ziemnych w Madrycie w II rundzie. Duet polsko-japoński przegrał z Simoną Halep i Iriną Begu.

Kacper Kowalczyk
Alicja Rosolska i Nao Hibino PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Alicja Rosolska i Nao Hibino
Po tym, jak Simona Halep i Irina-Camelia Begu uporały się w I rundzie z rozstawionymi z "ósemką" Abigail Spears i Katariną Srebotnik, szanse Alicji Rosolskiej i Nao Hibino na awans do ćwierćfinału wydawały się rosnąć. Szybko zweryfikował to jednak I set wtorkowego pojedynku, wygrany przez Rumunki w ciągu 21 minut.

W drugiej odsłonie to duet polsko-japoński objął prędko prowadzenie 5:1, a w siódmym gemie miał nawet piłkę setową. Niewykorzystana szansa zemściła się, bowiem kolejne pięć gemów również trafiło na konto Halep i Begu, a passa pięciu zwycięstw Rosolskiej i Hibino dobiegła końca.

O awans do półfinału Rumunki zmierzą się z turniejowymi "czwórkami", Sanią Mirzą i Barborą Strycovą, które uporały się z Christiną McHale i Moniką Niculescu.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 5,924 mln euro
wtorek, 9 maja

II runda gry podwójnej:

Simona Halep (Rumunia) / Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Alicja Rosolska (Polska) - Nao Hibino (Japonia) 6:2, 7:5

Czy Simona Halep i Irina-Camelia Begu awansują do półfinału?