ATP Madryt: będzie hit! Rafael Nadal pokonał Davida Goffina i po raz 50. zagra z Novakiem Djokoviciem

Rafael Nadal w dwóch setach pokonał Davida Goffina w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. W półfinale Hiszpan zagra z broniącym tytułu Novakiem Djokoviciem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / KIKO HUESCA

Gdy przed trzema tygodniami zmierzyli się ze sobą w półfinale w Monte Carlo, emocje skończyły się po kilkunastu minutach po tym, jak sędzia Cedric Mourier popełnił fatalny błąd na niekorzyść Davida Goffina. W piątek, w ćwierćfinale turnieju ATP w Madrycie, Rafael Nadal i Belg ponownie stanęli naprzeciw siebie. I tym razem zafundowali miłośnikom tenisa wspaniały spektakl. Po dwóch godzinach arcyciekawego starcia zwyciężył Hiszpan.

Mecz od początku był niezwykle intensywny. Obaj prezentowali grę na niezwykłym poziomie. Wspaniałymi, urozmaiconymi wymianami z głębi kortu hipnotyzowali widownię, która co rusz nagradzała ich wysiłek gromkimi oklaskami. Jak najbardziej zasłużonymi.

W pierwszym secie nie doszło do ani jednego przełamania. O losach tej partii musiał decydować tie break. Decydującą rozgrywkę Nadal zwyciężył 7-3, a przy piłce setowej Goffin popełnił podwójny błąd serwisowy. W drugiej odsłonie Hiszpan był skuteczniejszy przy piłkach na przełamanie. Wykorzystał dwa break pointy i triumfował 6:2.

Tym samym Nadal wciąż pozostaje niepokonany w tegorocznym sezonie gry na kortach ziemnych. Co więcej, ostatnią porażkę na tej nawierzchni poniósł w maju 2016 roku w ćwierćfinale w Rzymie. Przegrał wówczas z Novakiem Djokoviciem, który będzie jego kolejnym rywalem.

Sobotni półfinał (początek o godz. 16:00) będzie 50. pojedynkiem pomiędzy Nadalem a Djokoviciem. W erze zawodowego tenisa żadna inna para nie mierzyła się ze sobą tak często. Bilans jest korzystniejszy dla Serba i wynosi 26-23. Belgradczyk wygrał siedem poprzednich meczów z Hiszpanem. Ostatnią porażkę poniósł w czerwcu 2014 roku w finale Rolanda Garrosa.

Na nawierzchni ziemnej grali przeciw sobie 20-krotnie. Częściej, 14 razy, wygrywał Nadal. Z kolei w Madrycie zagrają po raz trzeci. W półfinale w 2009 roku Nadal wygrał 3:6, 7:6(5), 7:6(9), natomiast dwa lata później w finale Djoković zwyciężył 7:5, 6:4.

Tymczasem na korcie im. Arantxy Sanchez Pablo Cuevas okazał się lepszy od Alexandra Zvereva, wygrywając 3:6, 6:0, 6:4. Dla Niemca to pierwsza porażka po serii siedmiu wygranych meczów z rzędu. Z kolei Urugwajczyk wywalczył premierowy awans do singlowego półfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000.