Roland Garros: krótki mecz Hiszpanów, Rafael Nadal w półfinale po kreczu Pablo Carreno

Tylko 50 minut potrzebował Rafael Nadal, aby wygrać ćwierćfinał wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W II secie skreczował jego rywal Pablo Carreno.

PAP/EPA / ETIENNE LAURENT

Rafael Nadal w drodze do półfinału paryskiej imprezy stracił 22 gemy. Z Pablo Carreno miał zmierzyć się we wtorek, ale z powodu deszczu mecz został przełożony na środę. Mający za sobą wyniszczającą batalię z Milosem Raoniciem, 25-latek z Barcelony skreczował przy stanie 2:6, 0:2. Dla Carreno był to pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Nadala dzielą już tylko dwa wygrane mecze od 10. triumfu na kortach Rolanda Garrosa.

Carreno od początku podejmował ryzyko w wymianach i starał się unikać jak ognia forhendu Nadala. Jednak każdą nawet odrobinę krótszą piłkę dziewięciokrotny mistrz Rolanda Garrosa wykorzystywał do przejęcia inicjatywy. Odwrotnym krosem forhendowym zaliczył przełamanie na 2:0. Carreno odgryzł się w bardzo dobrym stylu. Kombinacją krosa bekhendowego i forhendu wykorzystał break pointa na 2:1.

Nadal szybko ostudził zapędy tenisisty z Barcelony. Ofensywna akcja dała mu prowadzenie 3:1, a po błędzie bekhendowym rywala wyszedł na 5:1. Na chwilę stracił koncentrację i oddał podanie pakując forhend w siatkę. Jednak Carreno nie zdołał poprawić wyniku na 3:5. Set dobiegł końca, gdy popełnił dwa podwójne błędy z rzędu.

Carreno poprosił o interwencję medyczną. Na kort wrócił z plastrem przyklejonym na brzuchu. W drugim gemie II seta oddał podanie pakując bekhend w siatkę. Po chwili przestrzelił smecz. Na jego twarzy pojawił się grymas bólu i to oznaczało koniec meczu.

Carreno zdobył osiem z 28 punktów przy własnym podaniu. Naliczono mu sześć kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Nadal miał pięć piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Było to czwarte spotkanie obu tenisistów. W trzech poprzednich Carreno wywalczył jednego seta.

W półfinale Nadal zmierzy się z Dominikiem Thiemem, który w trzech setach odprawił Novaka Djokovicia.