ATP Den Bosch: ekspresowy Alexander Zverev, Nicolas Mahut nie obroni tytułu

Alexander Zverev potrzebował 54 minut, by w dwóch setach pokonać Adriana Mannarino w II rundzie rozgrywanego na trawie turnieju ATP World Tour 250 w Den Bosch. Broniący tytułu Nicolas Mahut przegrał z Julienem Benneteau.

Marcin Motyka
PAP/EPA / KOEN SUYK

Alexander Zverev nie doszedł od porozumienia z organizatorami imprezy w Stuttgarcie i na inaugurację sezonu gry na kortach trawiastych wybrał turniej w Den Bosch. Po inauguracyjnym spotkaniu można stwierdzić, że decydenci Mercedes Open mają czego żałować. Niemiec bowiem zaprezentował fantastyczną formę i w II rundzie Ricoh Open zdeklasował Adriana Mannarino, wygrywając 6:2, 6:3 w zaledwie 54 minuty.

- Jestem zadowolony, że początek sezonu na trawie okazał się dla mnie tak dobry - przyznał Zverev, który w środę zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 33 z 49 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany oraz uzyskał pięć breaków.

Nicolas Mahut nie zostanie pierwszym w historii tenisistą z czterema tytułami w turnieju w Den Bosch. Przynajmniej jeszcze nie w tym sezonie. W II rundzie tegorocznej edycji Francuz, triumfator Ricoh Open z sezonów 2013 i 2015-16, przegrał 6:3, 2:6, 2:6 z rodakiem, Julienem Benneteau, który do głównej drabinki wszedł jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując Yena-Hsuna Lu.

- Zagraliśmy ze sobą pierwszy raz od dziewięciu lat, ale nic się nie zmieniło. Nico to wciąż bardzo trudny rywal, zwłaszcza na trawie. Na tej nawierzchni jest jednym z najlepszych na świecie, dlatego tak bardzo cieszy mnie ta wygrana - powiedział Benneteau, który będzie ćwierćfinałowym rywalem rozstawionego z numerem drugim Zvereva.

Na bocznym korcie oznaczony "czwórką" Gilles Muller posłał 15 asów, po trafionym pierwszym podaniu wygrał 31 z 35 rozegranych akcji, ani razu nie został przełamany i pokonał 7:6(5), 6:4 Andreasa Seppiego. - Miałem kilka trudnych momentów, ale wszystkie przetrwałem. To dla mnie ważne zwycięstwo, bo z Andreasem nigdy nie gra się łatwo - mówił Luksemburczyk, zeszłoroczny finalista zmagań w Den Bosch.

W 1/4 finału Muller zmierzy się z Aljazem Bedene, którego ograł przed dwoma laty w Metz. W środę Brytyjczyk, turniejowa "ósemka", wygrał 6:3, 6:4 z 20-letnim Ernesto Escobedo.