Challenger Poprad-Tatry: udany początek Mateusza Kowalczyka i Andreasa Miesa

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Kowalczyk i partnerujący mu Niemiec Andreas Mies awansowali do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Popradzie-Tatrach (pula nagród 64 tys. euro) na Słowacji.

We wtorek rozstawieni z numerem czwartym Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies wygrali 6:2, 6:2 z argentyńskim duetem Federico Coria / Agustin Velotti.

Mecz trwał 57 minut. W tym czasie Polak i partnerujący mu Niemiec posłali jednego asa, popełnili jeden podwójny błąd serwisowy, ani razu nie zostali przełamani, wykorzystali cztery z siedmiu break pointów i łącznie zdobyli 54 punkty, o 21 więcej od rywali.

W ćwierćfinale turnieju Poprad-Tatry Challenger 2017 Kowalczyk i Mies zagrają z parą Nikola Cacić / Filip Krajinović. Serbowie w I rundzie pokonali 4:6, 6:4, 10-8 grających z dziką kartą Słowaków Tomasa Liskę i Andreja Martina.

Ćwierćfinałowy pojedynek Kowalczyka odbędzie się w środę. Został zaplanowany jako trzeci mecz dnia od godz. 11:00 na korcie 5.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Dawid Kownacki: Wszystko zostało wyjaśnione w kręgu drużyny

Poprad-Tatry Challenger 2017, Poprad-Tatry (Słowacja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 63 tys. euro wtorek, 20 czerwca

I runda gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) / Andreas Mies (Niemcy, 4) - Federico Coria (Argentyna) / Agustin Velotti (Argentyna) 6:2, 6:2

Źródło artykułu: