ATP Antalya: Kamil Majchrzak jeden krok od celu

Już tylko jedna wygrana dzieli Kamila Majchrzaka od debiutu w zawodach głównego cyklu. W sobotę polski tenisista pewnie awansował do decydującej fazy eliminacji turnieju ATP World Tour 250 na kortach trawiastych w tureckiej Antalyi.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Przeciwnikiem notowanego na 288. pozycji piotrkowianina był Jaume Munar (ATP 263). Hiszpan kojarzy się fanom tenisa przede wszystkim z sukcesami juniorskimi na kortach Rolanda Garrosa. W 2014 roku przegrał w finale singla z Andriejem Rublowem, zaś 12 miesięcy później zdobył razem z Alvaro Lopezem San Martinem tytuł w deblu.

Trawa nie należy do ulubionych nawierzchni 20-latka z Barcelony i to wykorzystał w sobotę nasz reprezentant. W premierowej odsłonie Polak prowadził 3:1, lecz przegrał trzy kolejne gemy. Był to jedyny błysk Munara w całym spotkaniu, bowiem kilka minut później to Majchrzak wygrał seta 6:4.

21-latek z Piotrkowa Trybunalskiego poszedł za ciosem na początku kolejnej partii. Szybkie dwa przełamania pozwoliły mu wyjść na 4:0 i w pełni kontrolować przebieg pojedynku. Po 79 minutach nasz tenisista zwyciężył zasłużenie 6:4, 6:2. W całym meczu postarał się o cztery przełamania i tylko raz stracił serwis.

W niedzielę Majchrzak zmierzy się z Lloydem Harrisem (ATP 255), który w sobotę pokonał 7:6(5), 7:6(5) Rosjanina Aleksandra Kudriawcewa (ATP 276). Reprezentant RPA także celuje w debiut w ATP World Tour. Z naszym tenisistą grał wcześniej tylko raz, podczas igrzysk olimpijskich młodzieży w Nankinie (2014), gdzie przegrał wyraźnie 2:6, 0:6.