Challenger Mediolan: Tomasz Bednarek i David Pel bez straty seta dotarli do finału

Tomasz Bednarek i David Pel powalczą o deblowy tytuł w turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 43 tys. euro na kortach ziemnych w Mediolanie. W całych zawodach polsko-holenderska para nie straciła jeszcze seta.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Z powodu czwartkowych opadów deszczu Tomasz Bednarek i David Pel dwukrotnie wyszli w piątek na kort. Najpierw pokonali w ćwierćfinale Litwina Laurynasa Grigelisa i Czecha Zdenka Kolara 6:2, 7:5.

Po krótkiej przerwie na odpoczynek polsko-holenderski debel rozegrał mecz półfinałowy. Ich przeciwnikami byli występujący z dziką kartą Włosi Gianluca di Nicola i Gian Marco Moroni. Tenisiści z Italii sprawili trochę problemów, ale i tak przegrali ostatecznie w dwóch setach 6:7(5), 4:6.

Tym samym Bednarek i Pel powalczą w sobotę o tytuł w zawodach Aspria Tennis Cup. Ich rywalami będą grający z dziką kartą Włosi Filippo Baldi i Omar Giacalone. Triumfatorzy turnieju debla otrzymają po 80 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 2670 euro.

Aspria Tennis Cup, Mediolan (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
piątek, 30 czerwca

półfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / David Pel (Holandia) - Gianluca di Nicola (Włochy, WC) / Gian Marco Moroni (Włochy, WC) 7:6(5), 6:4

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / David Pel (Holandia) - Laurynas Grigelis (Litwa) / Zdenek Kolar (Czechy) 6:2, 7:5

Czy Tomasz Bednarek i David Pel wygrają turniej w Mediolanie?