Wimbledon: Petra Kvitova za burtą! Venus Williams z problemami w III rundzie

Czeszka Petra Kvitova przegrała 3:6, 6:1, 2:6 z Amerykanką Madison Brengle w II rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

PAP/EPA / GERRY PENNY

Po wygraniu sześciu meczów z rzędu na trawie Petra Kvitova (WTA 12) została zatrzymana. Czeszka przegrała w trzech setach z Madison Brengle (WTA 95). W III secie Amerykanka od 1:2 zdobyła pięć gemów i podwyższyła na 3-1 bilans meczów z dwukrotną mistrzynią Wimbledonu.

W ciągu godziny i 43 minut Kvitova zaserwowała sześć asów, ale również popełniła dziewięć podwójnych błędów. Przy siatce miała słabą skuteczność (tylko 11 z 24 punktów). Czeszka posłała 36 kończących uderzeń i popełniła 50 niewymuszonych błędów. Brengle miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek. Pod koniec meczu Kvitova korzystała z interwencji medycznej i miała mierzone ciśnienie.

Venus Williams (WTA 11) i Qiang Wang (WTA 55) spotkały się w drugim kolejnym wielkoszlemowym turnieju. W Rolandzie Garrosie Amerykanka zwyciężyła 6:4, 7:6(3). Tym razem była liderka rankingu wygrała 4:6, 6:4, 6:1. W pierwszej partii nie wykorzystała prowadzenia 4:2, a w drugiej zaliczyła jedyne przełamanie na 6:4. W decydującej odsłonie było pięć gemów granych na przewagi, ale najważniejsze punkty padły łupem Williams.

W trwającym godzinę i 49 minut spotkaniu Amerykanka zdobyła 45 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 43 kończące uderzenia i popełniła 33 niewymuszone błędy. Wang naliczono 20 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek. Kolejną rywalką Williams będzie Japonka Naomi Osaka.

Elina Switolina (WTA 5) rozbiła 6:3, 6:0 Franceskę Schiavone (WTA 72). W ciągu 52 minut Ukrainka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Zanotowano jej 15 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Włoszka miała sześć piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2014 roku w Baku Switolina zwyciężyła w trzech setach.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do IV rundy Wimbledonu 2017?