Wimbledon: niełatwa przeprawa Simony Halep, kolejny trzysetowy mecz Jeleny Ostapenko

Rumunka Simona Halep pokonała 7:5, 6:3 Brazylijkę Beatriz Haddad Maię i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

PAP/EPA / NIC BOTHMA

Beatriz Haddad Maia (WTA 97) rozegrała bardzo dobre spotkanie i Simona Halep (WTA 2) nie miała z nią łatwej przeprawy. W I secie Brazylijka prowadziła 3:0, a następnie 3:1 i 40-15, jednak w piątym gemie oddała podanie. To nie był koniec kłopotów Rumunki, która ponownie straciła serwis. W końcówce wiceliderka rankingu wytrzymała napięcie i wróciła z 3:5. W II partii od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W ciągu 90 minut Halep posłała 14 kończących uderzeń i popełniła 20 niewymuszonych błędów. Haddad Maia miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 39 pomyłek. W III rundzie Rumunka zmierzy się z Shuai Peng (WTA 37), która oddała cztery gemy Carla Suarez (WTA 27). W trwającym 63 minuty spotkaniu Chinka zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z ośmiu break pointów.

Camila Giorgi (WTA 86) pokonała 6:4, 6:7(10), 6:1 Madison Keys (WTA 18). W I secie było tylko jedno przełamanie, które Włoszka zaliczyła na 3:2. W II partii Amerykanka odrodziła się ze stanu 2:4, a w tie breaku obroniła cztery piłki meczowe. W decydującej odsłonie reprezentantka USA nie nawiązała walki. Jedynego gema zdobyła, gdy przegrywała już 0:5. Giorgi popełniła 10 podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Kolejną rywalką Włoszki będzie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 Jelena Ostapenko (WTA 13). Łotyszka ma już za sobą drugi trzysetowy mecz w Londynie. W II rundzie wróciła z 0:2 w III secie i wygrała 4:6, 7:6(4), 6:3 z Francoise Abandą (WTA 142).

Caroline Garcia (WTA 22) posłała 24 kończące uderzenia przy 15 niewymuszonych błędach i pokonała 6:4, 6:3 Rumunkę Anę Bogdan (WTA 115). Carina Witthöft (WTA 65) wygrała 7:6(5), 3:6, 6:3 z Aryną Sabalenką (WTA 136). Obie tenisistki zdobyły po 98 punktów i zaliczyły po cztery przełamania. Niemka drugi rok z rzędu awansowała do III rundy Wimbledonu. Kolejną jej rywalką będzie Elina Switolina.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)