Wimbledon: Novak Djoković pod dachem kortu centralnego awansował do ćwierćfinału

Novak Djoković jako ostatni awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu 2017. We wtorkowym pojedynku, rozegranym pod dachem kortu centralnego, Serb pokonał w trzech setach Francuza Adriana Mannarino.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / NIC BOTHMA

Pojedynek Serba z Francuzem w dosyć ciekawych okolicznościach nie został w poniedziałek rozegrany pod dachem kortu centralnego. Organizatorzy poinformowali obu tenisistów, że postanowili przełożyć mecz na wtorek ze względów bezpieczeństwa, ponieważ obawiano się przemieszczenia sporej grupy kibiców z trybun kortu 1 na główną arenę. W tym czasie na obiektach All England Clubu przebywało około 30 tys. fanów.

Spotkanie rozpoczęło się zatem we wtorek o godz. 13:00 naszego czasu. Widać było, że Novak Djoković chce w miarę szybko zakończyć sprawę. W partii otwarcia Serb przełamał dwukrotnie i pewnie wygrał 6:2. W drugim secie także błyskawicznie wysunął się na 3:0, ale wówczas dał o sobie znać Adrian Mannarino, którego w 2013 roku zatrzymał w IV rundzie Wimbledonu Lukasz Kubot.

Po ładnej akcji Francuz odrobił stratę breaka w siódmym gemie, a następnie doprowadził do wyrównania. O losach seta zadecydował tie break, w którym tenisista z Soizy prowadził na pierwszej zmianie stron 4-2. Wystarczyło jednak, że były lider rankingu ATP przestał popełniać proste błędy i punkty szybko powędrowały na jego konto. "Nole" wygrał tę rozgrywkę i było już 2-0 w setach.

W trzeciej odsłonie wielkiej niespodzianki nie było. Djoković mimo problemów z prawym barkiem przełamał już w trzecim gemie i w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Kilkanaście minut później wykorzystał trzeciego meczbola i wygrał ostatecznie 6:2, 7:6(5), 6:4. Serb powtórzył tym samym zeszłoroczny wynik z II rundy, gdy również był lepszy od Francuza w trzech setach.

Djoković po raz dziewiąty awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. O miejsce w półfinale rozstawiony z "dwójką" tenisista powalczy w środę z Czechem Tomasem Berdychem. Z kolei Mannarino, który w trakcie wtorkowego spotkania narzekał na uraz pleców, nie osiągnął jeszcze ćwierćfinału w żadnym turnieju wielkoszlemowym.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)