ATP Hamburg: Gilles Simon chce nawiązać do sukcesu sprzed sześciu lat, dalej grają też Benoit Paire i Florian Mayer

Gilles Simon w trzech setach pokonał Maximiliana Marterera w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. Do 1/8 finału awansowali m.in. Florian Mayer, Benoit Paire i Diego Schwartzman.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

W 2011 roku Gilles Simon odniósł największe turnieje zwycięstwo w karierze, wygrywając turniej ATP World Tour 500 w Hamburgu. Po sześciu latach chce nawiązać do tego osiągnięcia. W poniedziałek wykonał ku temu pierwszy krok. Francuz, jedna z największych gwiazd tegorocznej edycji zmagań na słynnych kortach Rothenbaum, w I rundzie pokonał 6:2, 4:6, 6:4 posiadacza dzikiej karty Maximiliana Marterera, choć w decydującym secie przegrywał ze stratą przełamania.

Simon w ciągu dwóch godzin i dwóch minut gry zaserwował cztery asy, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał pięć z dziesięciu break pointów i łącznie zdobył 89 punktów, o 11 więcej więcej od rywala. W II rundzie rozstawiony z numerem czwartym Francuz zagra z lepszym z pary Philipp Kohlschreiber - Andriej Rublow.

W ślady kolegi z reprezentacji poszedł Benoit Paire. 28-latek z Awinionu na bocznym korcie wygrał 6:3, 6:2 w 52 minuty z próbującym powrócić do czołówki po problemach zdrowotnych Dmitrijem Tursunowem.

Florian Mayer okazał się lepszy od Marco Cecchinato w konfrontacji tenisistów znajdujących się u progu czołowej "100" światowego rankingu. Niemiec, 101. gracz świata, ograł Włocha, 104. zawodnika globu, 7:5, 6:2, wykorzystując cztery z siedmiu piłek na przełamanie.

Na korcie centralnym w poniedziałek z wygranej mógł się cieszyć także inny reprezentant gospodarzy, Jan-Lennard Struff. 27-latek z Warstein w dwóch partiach odprawił Jewgienija Donskoja, pokonując Rosjanina pierwszy raz w trzecim starciu na poziomie ATP World Tour.

W meczu kwalifikantów Cedrik-Marcel Stebe wygrał 6:3, 6:4 z Damirem Dzumhurem. Niemiec, dla którego to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu od lutowego turnieju w Sofii, o ćwierćfinał powalczy z Diego Schwartzmanem. Oznaczony "szóstką" Argentyńczyk na otwarcie wyeliminował Andreasa Haidera-Maurera.

Do 1/8 finału awansował także Horacio Zeballos. W meczu otwarcia tegorocznej edycji imprezy w Hamburgu leworęczny Argentyńczyk pokonał 7:6(2), 6:4 grającego z dziką kartą Daniela Altmaiera.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)

Horacio Zeballos (Argentyna) - Daniel Altmaier (Niemcy, WC) 7:6(2), 6:4
Cedric-Marcel Stebe (Niemcy, Q) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) 6:3, 6:4

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Hamburgu?