WTA Bastad: Alicja Rosolska i Oksana Kałasznikowa nie zagrają w finale

Alicja Rosolska i Gruzinka Oksana Kałasznikowa przegrały 6:7(3), 2:6 z Holenderkami Quirine Lemoine i Arantxą Rus w półfinale gry podwójnej turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bastad.
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

W ubiegłym roku Alicja Rosolska zdobyła w Bastad tytuł wspólnie z Rumunką Andreeą Mitu. Tym razem partnerką warszawianki była Oksana Kałasznikowa. W półfinale Polka i Gruzinka przegrały z Holenderkami Quirine Lemoine i Arantxą Rus.

W I secie Rosolska i Kałasznikowa z 0:3 wyrównały na 3:3. Przy 4:5 obroniły piłkę setową, ale w tie breaku zdecydowanie lepsze były Lemoine i Rus. W II secie Holenderki zmarnowały dwie piłki meczowe przy 5:1, ale zakończyły spotkanie w ósmym gemie.

W trwającym 72 minuty meczu Lemoine i Rus obroniły pięć z siedmiu break pointów, a same wykorzystały cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Holenderki zdobyły 72 ze 129 rozegranych punktów.

Dla Rosolskiej i Kałasznikowej był to pierwszy wspólny występ od sierpnia 2015 roku, gdy w New Haven odpadły w I rundzie. Polka w obecnym sezonie zdobyła dwa tytuły, w Petersburgu (z Łotyszką Jeleną Ostapenko) i Monterrey (z Japonką Nao Hibino). Gruzinka w lutym triumfowała w Budapeszcie (z Tajwanką Su-Wei Hsieh). Aktualnie Rosolska znajduje się na 37. miejscu w rankingu deblowym, a Kałasznikowa klasyfikowana jest na 84. pozycji.

Ericsson Open, Bastad (Szwecja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 28 lipca

półfinał gry podwójnej:

Quirine Lemoine (Holandia) / Arantxa Rus (Holandia) - Alicja Rosolska (Polska, 2) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 2) 7:6(3), 6:2

Czy Alicja Rosolska awansuje do Top 30 rankingu deblowego?